zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový dort
Autor: archiv Gurmet Čokoládový dort

Čokoládový dort

Hodnoceno: 98x
Mít osvědčený recept na čokoládový dort se opravdu vyplatí. V lidském životě se totiž pravidelně vyskytují příležitosti, které si přímo říkají o dokonalý, jemný a luxusní zákusek.
do 2 hodin
12 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 180 °C. V míse promíchejte ořechy, mouku, prášek do pečiva a kakao. Čokoládu s máslem rozpusťte ve vodní lázni. K tekuté směsi vmíchejte teplou kávu a postupně do ní také vešlehejte žloutky ze všech vajec.
  2. Všechny bílky dejte do čisté misky a vyšlehejte pevný sníh, do kterého poté, co se začne zpevňovat, postupně zašlehejte všechen cukr. Sníh lehce vmíchejte do čokoládové směsi a na závěr do ní ještě zapracujte i směs oříšků s moukou.
  3. Těsto nalijte do formy o průměru 22 cm a pečte asi 30 minut.
  4. Krém: Sýr našlehejte s javorovým sirupem. V jiné misce ušlehejte studenou smetanu dotuha. Šlehačku pak po částech vmíchejte do našlehaného sýra.
  5. Upečený korpus nechte 10 minut odpočinout ve formě, poté ho vyndejte a nechte vychladnout (nejlépe na mřížce). Vychladlý korpus v polovině příčně rozkrojte dlouhým tenkým nožem a jeho spodní část potřete krémem.
  6. Poleva: Do misky nahrubo nastrouhejte čokoládu, přidejte máslo a vše pomalu za stálého promíchávání rozpusťte nad horkou vodou. Polevu nechte asi 10 minut zchladnout, občas ji promíchejte. Poté ji nalijte na dort a rozetřete po povrchu i stěnách dortu.
  7. Čokoládové hobliny: Rozpuštěnou hořkou čokoládu rozetřete širokým nožem nebo cukrářskou špachtlí v tenké vrstvě na pečicí papír. Překryjte ji dalším kusem papíru a od středu k okrajům čokoládovou vrstvičku rozprostřete a uhlaďte. Oba papíry pak srolujte a trubičku nechte vychladnout. Po rozbalení ztuhlá čokoláda popraská a odloubne se z papíru v dlouhých hoblinách.

Čokoládový dort Foto: archiv Gurmet

Čokoládový dort. Foto: archiv Gurmet

reklama

Související témata: čokoláda , dorty , čokoládový dort , Sladké