Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bezé dort s ořechy

8 řezů porcí
do 2 hodin
Bezé dort s ořechy
Bezé dort s ořechy Autor: Gurmet
Naprosto hvězdná přeměna bílků zbylých při přípravě vánočního cukroví! Tento neodolatelný křehký dezert efektně završí štědrovečerní večeři.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Nad vroucí vodní lázní šlehejte bílky do pevného sněhu. V průběhu šlehání do něj postupně zapracujte cukr, citronovou šťávu a nakonec najemno namleté ořechy.
  2. Ze vzniklé hmoty rozestřete na plech s pečicím papírem 4 až 5 placek a pečte je (spíš sušte) celkem 2 až 3 hodiny v troubě předehřáté na 100°C, až zpevní.
  3. Nechte je vystydnout (čerstvě usušené jsou hodně křehké, osvědčilo se nám proto upéct je den předem) a před podáváním spojujte dotuha ušlehanou šlehačkou, do které můžete přidat ztužovač.
Reklama

Bezé dort s ořechy Foto: Gurmet

Bezé dort s ořechy, Foto: Gurmet

 

Gurmet - leden 2014Časopis Gurmet - Vaše škola vaření

Lednový Gurmet vás vybaví recepty nejen nacukroví, které připravíte v cukuletu, ale také vám nabídne lahůdkový itinerář na oslavu posledního dne v roce a na bohaténovoroční hodování. Od receptu na rychlou severskou lahůdku – tatarák z lososa, přes teplé i studené chuťovky, až po utopence, které vás (nejen) druhý den po bujaré oslavě opět proberou k životu.

Jistě vás v tomto čísle potěší také recepty nasladkosti bílé a kypré jako sníh. Spolu se zvídavou cestovatelkou Janou Karasovou navštívíte Moldavsko a ochutnáte ukázky z jejího gastronomického repertoáru a zahřejete se pořádně horkými drinky. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří budou chtít napravit vánoční stravovací hříchy. Už teď se mohou těšit na recepty, které najdou v rubrice Zdraví – tentokrát jsou to jídla, která prý účinně brzdí stárnutí!

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Nebo využijte nabídky výhodných balíčků s časopisy TV star a Glanc. Více informací najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama