Připravte si doma mandlové mléko a objevte jeho léčivou sílu

Domácí mandlové mléko  Foto:
Domácí mandlové mléko
Foto: Thinkstock

Hledáte nápoj, který neobsahuje laktózu a zároveň pomáhá při překyselení organismu? Seznamte se zázračnými účinky mandlového mléka!

Zdravý „drink“ plný vitaminů skvěle chutná a nadchne i zaryté příznivce kravského mléka. Mandlový zázrak navíc snadno připravíte v pohodlí domova, takže hurá do toho!

Domácí mandlové mléko

INGREDIENCE:

150 g mandlí v BIO kvalitě

350 ml filtrované vody

POSTUP PŘÍPRAVY:

Domácí mandlové mléko  Foto: ThinkstockMandle (ideálně v BIO kvalitě, můžete však použít i „normální“) vložte do větší misky a zalijte vroucí vodou. Přikryjte pokličkou a nechte „louhovat“ přibližně dvacet minut. Slijte, zbavte slupek a počkejte, až oschnou. Takto ošetřené mandle můžete buď nastrouhat, nebo je najemno namlít. Druhá varianta je rozhodně rychlejší a pohodlnější – stačit vám bude manuální strojek na mletí oříšků.

Do nádoby s přefiltrovanou vodou přisypte rozdrcené mandle, zakryjte pokličkou a nechte několik hodin odstát ve stínu a v pokojové teplotě. Nápoj čas od času zamíchejte. Výslednou směs přelijte do mixéru a mixujte na nejvyšší otáčky do chvíle, než se na mléce udělá hustá pěna. Nápoj přeceďte přes jemné sítko a nejlépe ihned podávejte.

Mandlovou drť, která vám po přípravě zbyde, nemusíte vyhazovat – najde uplatnění v koláčích či ovesné kaši. Hodí se také jako přísada do některých pomazánek.

Domácí mandlové mléko  Foto: Thinkstock

Domácí mandlové mléko. Foto: Thinkstock

Domácí mandlové mléko 2 Foto: ThinkstockPozitivní účinky mandlového „mléka“

1. neobsahuje laktózu ani cholesterol

2. pomáhá při překyselení organismu

3. je bohaté na nenasycené mastné kyseliny

4. patří mezi zdroje vápníku, draslíku a hořčíku

5. obsahuje vysoké množství vitaminu E, D a B

6. podporuje tvorbu mateřského mléka

7. má mírně projímavé účinky

8. obsahuje velké množství kyseliny linolové a fosforu, které zvyšují duševní výkonnost

Autor: Nela Kučerová

 

 

 

Recept

Thajská mandlová káva  Foto:

Thajská mandlová káva

Ledové nápoje k létu prostě patří a hitem posledních let jsou ledové kávové koktejly dochucené kořením nebo likéry. Zkuste nevšední variantu s kardamomem a mandlemi –...

Článek

I mezi rostlinnými mléky je potřeba pečlivě vybírat Foto:

Rostlinná mléka: Proč je pít a jak vybrat ta správná?

Dá se jimi nahradit kravské mléko, nezpůsobí alergii a tělu dodají prospěšné živiny. Navíc jsou chuťově pestré, takže si vybere opravdu každý. Řeč je o obilných a dalších...

Článek

Bezlaktózová dieta  Foto:

Bezlaktózová dieta – vařte chutně a zdravě bez mléka

Nesnášenlivost laktózy se může projevit v každém věku. Zjistila se u vás, ale vy přesně nevíte, co to znamená a co můžete jíst a co naopak ze svého jídelníčku vyloučit? V...

Videa

reklama

reklama