Steak s chimichurri omáčkou

Moje hodnocení
5x

Přemýšlíte, čím potěšit chlapa? Pokud zrovna není vegetarián nebo vegan, určitě se mu zavděčíte pořádným steakem. Alfa a omega je vybrat správné maso. Ideálně pořádně vyzrálé hovězí s tukovým žilkováním, které zachová šťavnatost. A pokud k němu naservírujte jihoamerickou omáčku chimichurri s česnekem a petrželí, bude to bomba! A následně i výbuch vášně :)

1 porce
30 minut
brazilská

Suroviny

Chimichurri

Postup přípravy

  1. Nejprve si připravte chimichurri omáčku. Všechny bylinky velmi jemně posekejte (můžete si vzít na pomoc hmoždíř nebo mixér), přidejte najemno pokrájený nebo prolisovaný česnek a chilli papričku zbavenou semínek a nakrájenou najemno. Dochuťte citronovou šťávou, solí a pepřem a dostatečně zalijte olivovým olejem.
  2. Steak v pokojové teplotě před opékáním osušte papírovou utěrkou a opepřete. V pánvi rozehřejte olivový olej a steak opékejte z obou stran. Můžete použít „centimetrové pravidlo“ – jak je steak vysoký, tolik minut ho opékejte z každé strany. Třícentimetrový kousek tedy budete z každé strany opékat 3 minuty. Po upečení steak zabalte do alobalu a nechte alespoň 10 minut odpočinout.
  3. Pak ho nakrájejte na tenké plátky, osolte vločkovou solí a podávejte s chimichurri omáčkou. Jako příloha se skvěle hodí pečené brambory nebo lehký salát.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty