zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Recept na veselé velikonoční perníčky
Autor: archiv dortisimo.cz Recept na veselé velikonoční perníčky

Recept na veselé velikonoční perníčky

Hodnoceno: 3x
U přípravy velikonočních perníčků je nejlepší ta kreativní zábava. Vybrat správné formičky a pak se vyřádit na zdobení. Ideální způsob, jak zabavit děti. S barevnými polevami je to bude zaručeně bavit a výsledek potěší je i koledníky.
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Postup

  1. Perníčky: V misce rozpusťte tuk s medem, přimíchejte celá vajíčka a nakonec sypké ingredience. Děti mohou odvažovat suroviny i míchat těsto. To pak nechte několik hodin odležet. 
  2. Z odleželého těsta společně vyválejte 3–5 mm silný plát a pomocí vykrajovátek vykrajujte perníčky ve tvaru mrkve, kuřátek, králíčků a kytiček. Můžete přihodit i další tvary, které se budou dětem líbit. Vykrájené perníčky dejte péct do předehřáté trouby na 170 °C, dokud nebudou perníčky mírně růžové.
  3. Pro dosažení lesklého povrchu potřete ještě horké perníčky rozšlehaným vajíčkem.
  4. Zdobení: Teď přichází na řadu ta nejzábavnější část jakéhokoliv pečení perníčků. Jejich nazdobení. Můžete připravit pár vlastnoručních předloh nebo si najít online ukázku zdobení, ale také jim můžete dát úplnou volnost a nechat je popustit uzdu fantazii. 
  5. Perníčky ozdobte buď klasickou cukrovou polevou z bílků, nebo královskou glazurou, což je hotová poleva, která se jen vyšlehá s troškou vody a je tak jednoduchou alternativou, kterou děti zvládnou připravit úplně samy. 
  6. Pro dosažení veselých velikonočních perníčků si polevu či královskou glazuru rozdělte na několik částí a do každé zašlehejte jinou barvu – žlutá, zelená, oranžová, růžová a jedna porce zůstane čistě bílá na zajíčka a dozdobení zbylých perníčků.  
     

PRIMA TIP: Perníčky z tohoto receptu jsou světlejší, pokud byste je ale chtěli mít o něco tmavší, stačí přidat lžíci kakaa.

Recept na veselé velikonoční perníčky
Autor: archiv dortisimo.cz Recept na veselé velikonoční perníčky

reklama

Související témata: perníčky , Velikonoce , pečení , pečení s dětmi , Sladké