archiv dortisimo.cz

Recept na veselé velikonoční perníčky

Moje hodnocení
9x

U přípravy velikonočních perníčků je nejlepší ta kreativní zábava. Vybrat správné formičky a pak se vyřádit na zdobení. Ideální způsob, jak zabavit děti. S barevnými polevami je to bude zaručeně bavit a výsledek potěší je i koledníky.

1 porce
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Perníčky: V misce rozpusťte tuk s medem, přimíchejte celá vajíčka a nakonec sypké ingredience. Děti mohou odvažovat suroviny i míchat těsto. To pak nechte několik hodin odležet.
  2. Z odleželého těsta společně vyválejte 3–5 mm silný plát a pomocí vykrajovátek vykrajujte perníčky ve tvaru mrkve, kuřátek, králíčků a kytiček. Můžete přihodit i další tvary, které se budou dětem líbit. Vykrájené perníčky dejte péct do předehřáté trouby na 170 °C, dokud nebudou perníčky mírně růžové.
  3. Pro dosažení lesklého povrchu potřete ještě horké perníčky rozšlehaným vajíčkem.
  4. Zdobení: Teď přichází na řadu ta nejzábavnější část jakéhokoliv pečení perníčků. Jejich nazdobení. Můžete připravit pár vlastnoručních předloh nebo si najít online ukázku zdobení, ale také jim můžete dát úplnou volnost a nechat je popustit uzdu fantazii.
  5. Perníčky ozdobte buď klasickou cukrovou polevou z bílků, nebo královskou glazurou, což je hotová poleva, která se jen vyšlehá s troškou vody a je tak jednoduchou alternativou, kterou děti zvládnou připravit úplně samy.
  6. Pro dosažení veselých velikonočních perníčků si polevu či královskou glazuru rozdělte na několik částí a do každé zašlehejte jinou barvu – žlutá, zelená, oranžová, růžová a jedna porce zůstane čistě bílá na zajíčka a dozdobení zbylých perníčků.
PRIMA TIP: Perníčky z tohoto receptu jsou světlejší, pokud byste je ale chtěli mít o něco tmavší, stačí přidat lžíci kakaa.

Inspirujte se videoreceptem na hned měkké perníčky s medem

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

archiv dortisimo.cz


Přečtěte si také

Recepty