Michaela Smolová

Foukané ořechové rohlíčky máčené v čokoládě

Moje hodnocení
7x

Jedlá soda, moučkový cukr a mleté ořechy způsobí, že se těsto při pečení ve formičkách nafoukne a rohlíčky vypadají jako z cukrárny, zvláště když je namočíte do čokolády. Pokud se vyhýbáte vlašským ořechům, zkuste mleté mandle.

1 porce
90 minut
česká

Suroviny

Poleva

Postup přípravy

  1. Do mísy prosejte cukr, mouku a sodu, přidejte mleté ořechy a rozkrájejte navrch máslo. Vypracujte hladké těsto.
  2. Troubu předehřejte na 160 °C. Z těsta odkrajujte malé kousky a vtlačte je do formiček na rohlíčky tak, aby těsto nepřečnívalo ven. Skládejte je vedle sebe na plech a pečte v předehřáté troubě 15–20 minut dozlatova. V průběhu pečení se rohlíčky nafouknou, na povrchu budou křupavé a uvnitř duté.
  3. Plech s formičkami vytáhněte z trouby, nechte rohlíčky trochu zchladnout a opatrně je vyklepněte z formiček.
  4. Čokoládu rozehřejte ve vodní lázni s olejem dohladka. Odstavte a namáčejte do ní oba konce rohlíčků. Dávejte je vedle sebe s rozestupy na mřížku a nechte zchladnout.

PRIMA TIP: Těsto je docela tučné, není proto třeba formičky vymazávat. Pokud je ale používáte poprvé, vymažte je zlehka máslem – dobře to jde přímo papírem nebo máslo rozehřejte a formičky vymašlujte.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Michaela Smolová

Téměř zapomenuté recepty Michaela Smolová

Většina kuchařek vzniká z touhy autorů podělit se o své oblíbené recepty. Michaela Smolová toužila uchovat pokrmy, které ji učily babičky, maminka i tchýně, které samy vařily nebo opatrovaly v ručně psaných sešitcích a na papírcích po svých babičkách a maminkách, které neustálým otáčením stránek a vytahováním ztrácely rohy i čitelnost. A protože je duší kronikářka, rozhodla se je sepsat pro příští generace ve formě moderní, roztříděné do sedmi kapitol a opatřené krásnými fotkami. Upéct si můžete chleby, vánoční cukroví a jiné dobroty, slavnostní dorty a zákusky i nedělní bábovku nebo sušenky. Úsměv vzbuzuje kapitola nápojů, likérů a zavařenin. Možná i vy tu objevíte některé, dávno ztracené recepty.

Vydalo nakladatelství Grada.


Přečtěte si také

Recepty