zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Česneková krémová polévka
Autor: FOODLOVER.CZ Česneková krémová polévka

Česneková krémová polévka

Hodnoceno: 88x
Nějak si neumíme během zimy představit nic lepšího než pořádnou porci horké a krásně krémové polévky. Když ji navíc přípravíte z poctivého česneku, jakákoliv rýma se vám vyhne obloukem. ;)
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Oloupejte brambory a nakrájejte je na malé kousky, česnek také oloupejte a překrájejte na půlky, mrkev očistěte a nakrájejte na menší kostičky.
  2. V hrnci rozehřejte olivový olej, opečte si cibulku, přidejte mrkev a brambory, vše hezky orestujte a přihoďte na závěr i česnek, který nechte lehce změknout.
  3. Vše osolte, opepřete a zalijte vývarem tak, aby byla zelenina tak akorát ponořená, a vařte pozvolna asi 20 minut.
  4. Na závěr polévku přelijte do mixéru a přidejte čerstvou pažitku. Rozmixujte do krásně jemné a krémové konzistence. Na závěr ji ještě zjemněte smetanou, pokud by byla moc hustá, přilijte ještě trochu vody nebo vývaru a znovu promixujte.
  5. Na talíři polévku dozdobte krutónky z pečiva, čerstvou pažitkou a případně i sýrem.

 

Česneková krémová polévka
Autor: FOODLOVER.CZ Česneková krémová polévka

reklama

Foodlover
Tereza Boušková

Jmenuju se Tereza Boušková a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, čerstvá advokátka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

Související témata: česnek , krémová polévka , polévky , Hlavní jídla