zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí omáčka sriracha
Autor: Kublanka.cz Domácí omáčka sriracha

Domácí chilli omáčka sriracha

Hodnoceno: 35x
Pokud máte rádi pikantní jídla, určitě vám doma nechybí thajská chilli omáčka Sriracha. Právě teď se sklízí chilli papričky, a pokud jich máte přebytek, zkuste si omáčku vyrobit doma sami.
do 30 minut
8–10 porcí

Chuť výsledné omáčky závisí na tom, jaký druh chilli papriček použijete, v tomto receptu je převážně použita odrůda Jamaican Hot Red s pálivostí 150 000 SHU, takže výsledek je fakt síla :)

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Postup

  1. Chilli papričky důkladně omyjte, nožem odstraňte zelené stopky, a nahrubo je překrájete. Chilli papričky dejte spolu s česnekem, solí, cukrem a 2 lžícemi vody do mixéru a vše rozmixujte. Pokud máte papričky méně šťavnaté, můžete přidat 1–2 lžíce vody navíc. Chilli pastu dejte do vyvařené skleněné nádoby, kterou zakryjte potravinářskou fólií a obsah nechte kvasit 3–5 dní na teplém a tmavém místě. Každý den obsah promíchejte a znovu zakryjte potravinářskou fólií.
  2. Po 3–5 dnech by se v chilli pastě měly vytvořit bublinky a pasta bude působit nadýchaně. V tomto okamžiku dejte zkvašenou chilli pastu spolu s jablečným octem do mixéru a vše rozmixujte na hladkou pastu, kterou přepasírujte přes kovový cedník.
  3. Srirachu přendejte do vyvařené skleněné nádoby, můžete ji skladovat několik měsíců v lednici.

Domácí omáčka sriracha  Foto:

Domácí omáčka sriracha, foto: Kublanka.cz

Zpracování chilli

Jak zpracovat úrodu chilli papriček

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama