zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pražský Kitchen Ramen Bar vás přenese na druhý konec světa
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Pražský Kitchen Ramen Bar vás přenese na druhý konec světa

Pražský Kitchen Ramen Bar vás přenese na druhý konec světa

Dnes tu máme opravdovou chuťovou bombu pro všechny milovníky japonských polévek ramen. Kitchen Ramen Bar sídlí v Praze na Můstku a je oblíbený nejen u turistů, ale i místních. Jeho nabídka polévek ramen je totiž bezkonkurenčně široká.
Klára Michalová , 04.05.2022

reklama

Musím se hned na začátku přiznat, že jsem opravdu velký milovník ramen polévek a jsem vděčná, že v Česku už se tento fenomén původem z Japonska objevuje stále častěji. Pokud je to pro vás novinka, vězte, že ramen není jen tak nějaká polévka, je to plnohodnotné hlavní jídlo, které obsahuje vývar, nudle a spoustu dalších ingrediencí, které z každé misky udělají zážitek. Používá se několik druhů vývaru, některé se vaří i několik dní. Pak nesmí chybět čerstvé nudle. Často je součástí ramenu naložené vejce. Existují i vegan verze, ale většinou je v polévce i nějaké maso. A samozřejmě spousta zeleniny nebo hub.

Osobně jsem v Kitchen Ramen Bar zatím nebyla, ale slyšela jsem na ně celkem dost chvály, tak jsem se rozhodla vyzkoušet to na vlastní jazýček a objednala si na Dáme jídlo. Pravdou je, že nejtěžší si bylo vybrat. Počet ramenů na menu je opravdu úctyhodný a nejraději bych to vzala od shora dolů komplet.

Nakonec jsem tu Sofiinu volbu učinila, a i když jsem objednávala během polední špičky, kurýr dorazil do tři čtvrtě hodiny. Jídlo bylo zabalené velmi pečlivě, zvlášť vývar byl natěsno obalený ve fólii, takže vše dorazilo v pořádku.

Jídlo dorazilo pečlivě zabalené a teplé
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Jídlo dorazilo pečlivě zabalené a teplé

Mezi předkrmy jsem na menu objevila boby edamame (109 Kč), což je moje oblíbená chuťovka. Čerstvé boby jsou uvařené a osolené, stačí je jen vyloupat jako hrášek. Jejich chuť je velmi jemná a mně připomíná mandle. Ideální jako předkrm v resturaci, než se dočkáte dalších chodů, krásně se tím loupáním zabavíte :)

Vařené boby edamame jsou skvělá chuťovka
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Vařené boby edamame jsou skvělá chuťovka

V Kitchen Ramen Bar jsou tři hlavní kategorie hlavních chodů. Polévky ramen, donburi misky a soba nudle. Já samozřejmě nemohla minout sekci ramenů. Jak už jsem zmínila, vybírání bylo nejtěžší, ale nakonec jsem zvolila Tan Tan Men (309 Kč). Velmi decentně pikantní vývar velmi příjemné a lehounce nasládlé chuti je doplněný orestovaným vepřovým mletým masem, vejcem naloženým v sójové omáčce, bambusovými výhonky, salátem pak choi a řasou nori. Polévka dorazila v oddělených nádobách, v jedné byl vývar a v druhé nudle s vajíčkem a zeleninou. Díky tomu byly nudle v perfektní kondici a neměly šanci se rozmočit. Za mě je to prostě dokonalé jídlo, plné chutí, struktur, zkrátka synonymum comfort food. A porce je opravdu obrovská, na tuhle polévku potřebujete být hodně hladoví!

Tan Tan Men Ramen s mletým vepřovým masem
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Tan Tan Men Ramen s mletým vepřovým masem

Neodolala jsem ani nabídce donburi misek. V Japonsku je to označení jídel, které mají v základu misku uvařené rýže. K té pak lze přidat téměř cokoli, často to bývá třeba smažené kuře nebo tofu v teriyaki omáčce. Já protentokrát zkusila něco nového a objednala jsem Duck kamo don (309 Kč), což je miska rýže s filírovaným kachním prsíčkem, nakládaným vejcem a spoustou zeleniny a hub shiitake. Vše bylo doplněné jemnou omáčkou a nakládaným zázvorem. I tentokrát byla porce opravdu poctivá a jídlo velmi uspokojivé.

Duck kamo don - miska rýže s kachními prsíčky
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Duck kamo don - miska rýže s kachními prsíčky

Připravit opravdu dobrý a poctivý ramen je skutečná výzva. Je za tím spousta ruční práce a rozhodně to nění žádná obyčejná polévka, vždyť ramen má dokonce v japonské Osace vlastní muzeum! Pokud máte chuť na polévku, která vás postaví na nohy, klidně si ji objednejte přes Dáme jídlo v Kitchen Ramen Baru – určitě nebudete zklamaní!

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: Dáme jídlo , restaurace Praha , ramen

reklama