zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí s libečkovou omáčkou a šťouchačky se špenátem
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Kuřecí s libečkovou omáčkou a šťouchačky se špenátem

Kuřecí s libečkovou omáčkou a šťouchačky se špenátem

Hodnoceno: 0x
Jako příloha se hodí šťouchané brambory, do kterých můžete vmíchat špenát s orestovanou cibulkou a česnekem.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Z kuřecích prsou odřízněte slabší odstávající kousky a sval od silnějšího konce podélně nakrojte, ale nedokrojte.
  2. Mezi obě půlky vložte plátek šunky, maso z obou stran osolte a opepřete. Cibule nakrájejte na kolečka a libeček posekejte.
  3. Na pánvi s olejem pozvolna opečte maso ze všech stran a vyjměte. Uchovávejte v teple. Na pánev s výpekem vsypte cibuli, opět opepřete a na mírném plameni restujte dohněda. Pak přilijte vývar, zredukujte už na silnějším plameni na polovinu a vlijte smetanu. Ještě provařte cca 10 minut na požadovanou konzistenci a nakonec přidejte posekaný libeček a dochuťte případně solí.

Kuřecí s libečkovou omáčkou a šťouchačky se špenátem 2 Foto: Kuřecí s libečkovou omáčkou a šťouchačky se špenátem; foto: V kuchyni vždy otevřeno

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama