Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Krevety s wasabi omáčkou a rýžovými nudlemi

4 porce
do 30 minut
Krevety s wasabi omáčkou
Krevety s wasabi omáčkou Autor: isifa.com
Výraznou chuť wasabi lze využít i jinak než jen k sushi. Máme pro vás překvapivý recept na krevety, který určitě stojí za vyzkoušení...
Reklama
Reklama

Postup

  1. Uvařte rýžové nudle ve vařící vodě 3 minuty, slijte, nechte dobře okapat a vychladnout. Přendejte je do velké mísy a zakapejte sezamovým olejem a promíchejte. Pak do nich vmíchejte potočnici nebo řeřichu, na tenké proužky nakrájené papriky a podélně nakrájenou jarní cibulku.
  2. Smíchejte všechny ingredience na omáčku a přelijte s ní nudle (ponechte si asi 8 lžic stranou). Nudle důkladně promíchejte, mísu zakryjte a nechte v lednici vychladit.
  3. Rozdělte nudle do čtyř až osmi misek (podle toho, zda tento pokrm podáváte jako předkrm nebo jako hlavní jídlo), navrch naaranžujte oloupané předvařené krevety a každou porci ještě polijte lžící omáčky. Ozdobte sezamovými semínky a nasekanými lístky koriandru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama