zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jablečný crumble s křupavou krustou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Jablečný crumble

Jablečný crumble s křupavou krustou

Hodnoceno: 1x
Crumble je skvělým řešením pro ty, kteří si netroufají na práci s těstem, ale přesto by rádi připravili dobrý ovocný koláč. Tohle je totiž něco jako koláč bez těsta – prostě ovoce zapečené s křupavou drobenkou. A další výhoda? Je to rychlovka a skoro bez práce :)
do 1 hodiny
5 porcí

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

reklama

Suroviny (5 porcí)

Náplň:

Krusta:

Postup

  1. Troubu vyhřejte na 200 °C. Jablka i hrušku zbavte jádřinců, nakrájejte na větší půlměsíčky a dejte je do mísy. Přidejte zbylé ingredince, vše promíchejte a směs rozprostřete do středně velké zapékací mísy nebo malého pekáče.
  2. Vločky promíchejte s moukou a cukrem, poté přidejte na kostičky nakrájené chladné máslo a začněte vše propracovávat, dokud nevznikne jemná směs podobající se mokré strouhance. Díky tomu získáte na konci pečení krásně křupavou krustu.
  3. Připravenou směs rovnoměrně rozprostřete po ovoci a pekáč šoupněte do trouby. Crumble pečte asi 40 minut, na povrchu by měl mít hezky křupavou krustu a uvnitř by měl bublat.
  4. Upečený crumble naberte, dobře to jde velkou lžící, a rozdělte na porce. Přidejte kopeček smetany a posypte moučkovým cukrem.
Crumble - nejrychlejší letní dezert

Crumble: nejrychlejší letní dezert s křupavou pokličkou

reklama

Sledujte celou epizodu