Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Irský čokoládový dort Guinness

1 dort porce
do 1 hodiny
Irský čokoládový dort Guinness
Irský čokoládový dort Guinness Autor: archiv Hera
Chcete vyzkoušet upéct něco netradičního? Vyzkoušejte tento čokoládový dort, jehož tajnou přísadou je irské černé pivo Guinness.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 170 °C. Pivo Guiness nalijte do hrnce a přidejte máslo nebo heru, na mírném plamínku míchejte, dokud neroztaje. Poté odstavte z ohně a vmíchejte kakao a cukr. Bokem v další míse smíchejte vejce, podmáslí, vanilkový extrakt a přidejte do rendlíku s pivem a tukem.
  2. V další míse smíchejte prosátou mouku a prášek do pečiva a poté přidejte do směsi v rendlíku. Těsto dobře zpracujte a nalijte do předem vymazané a vysypané dortové formy. Pečte asi 45 minut. Jestli je upečený, zjistíte tak, že do jeho středu zapíchnete špejli. Pokud na ní po vytažení nebude přilepené těsto, je hotový. Před zdobením nechte vychladnout.
  3. Na krém bude potřeba vyšlehat máslo nebo heru se smetanovým sýrem a cukrem. Mixujte, dokud nebude krém jemný a nadýchaný. Dort můžete podélně rozkrojit a krémem jej promazat, případně pokud nechcete dort rozkrajovat, pomažte celý jeho obvod a vrch silnější vrstvou. Nakonec přes sítko poprašte kakaovým práškem.
  4. Prima tip: Pokud nejste příznivci piva nebo byste rádi dopřáli tento vynikající dort i svým dětem, nahraďte pivo limonádou s colovou příchutí.
Reklama

Irský čokoládový dort Guinness  Foto:

Irský čokoládový dort Guinness, foto: archiv Hera

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama