zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hruškovo-kokosové muffiny
Autor: Sweet pixel blog Hruškovo-kokosové muffiny

Hruškovo-kokosové muffiny

Hodnoceno: 3x
Hrušky a kokos – to je neotřelá kombinace, která stojí za vyzkoušení. Kokos není v muffinech nijak zvlášť výrazný, takže i ti, co nejsou zrovna jeho milovníci, si na muffinech pochutnají.
do 1 hodiny
12 porcí

reklama

Postup

  1. Na pánvi rozehřejte máslo, přidejte hrušky a 10 minut vařte za občasného míchání. Poté na hrušky nasypte hnědý cukr a vařte dalších asi 7 minut, dokud nejsou hrušky měkké.
  2. Ve velké míse smíchejte mouky, cukr, prášek do pečiva, skořici, sůl, vanilkový extrakt a vejce. Promíchejte. Přilijte mléko a zpracujte na tekuté těsto.
  3. Přidejte hrušky a kokos a opatrně promíchejte. Troubu předehřejte na 190 °C.
  4. Těsto nalijte do papírových košíčků v plechu na muffiny. Pečte v troubě asi 20 minut.
  5. Před podáváním podle chuti posypte cukrem.

Hruškovo-kokosové muffiny Foto: Sweet pixel blog

Hruškovo-kokosové muffiny Foto: Sweet pixel blog

Hruškovo-kokosové muffiny. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama