Novinky na trhu: chytrý vařič, pečený čaj, kvalitní káva nebo pečené chipsy

Rozhodli jsme se, že záplavu cukroví a všemožných receptů na sváteční dobroty proložíme sérií novinek. Třeba se vám některé z tipů budou hodit jako dárky na poslední chvíli nebo je využijete pro silvestrovské pohoštění. Čtěte dál a objevujte s námi.

Chytrý vařič, díky kterému se stanete mistry kuchyně

Pomalý vařič Sous vide pro vaření ve vakuu by neměl chybět v žádné domácnosti, kde se vaří zdravě, chutně a především efektivně. Výrazně totiž usnadní práci v kuchyni, zachová chuť i živiny potravin a nijak jim neubere na hmotnosti. Obsluha Sous vide G21 Akura Wifi je navíc velmi jednoduchá – do hrnce s vodou vložíte zavakuované suroviny, postavíte k nim vařič, vyberete recept a jediným kliknutím potvrdíte start. Díky promyšlenému zpracování a nejmodernějším technologiím se přístroj postará o přípravu jídla i v době, kdy jste mimo domov, třeba v práci nebo na procházce. Stačí si na mobilu zvolit recept a poslat přes aplikaci pokyn do přístroje. Po návratu můžete hned prostírat.

V Mixitu už na vás zase něco pečou

Müsli s ořechy v Mixitu zvládají na jedničku s tubusem a dobře to vědí. Všudypřítomné křupání jim ale nestačilo, a tak se rozhodli naučit vás ještě… usrkávat! Hrušku hodili do pece se zázvorem, do vedlejší zavřeli meruňku s kardamomem, a nechali je společně vypotit. A výsledek? Čaje, které jsou ale pořádně (vy)pečené! Mixitea pečené čaje jsou nejlepší zahřátí, když vám mrzne všechno od nosu až po palce u nohou, ale rozhodně nejsou jenom sezónním hitem. Tuhle dvojici můžete totiž úplně stejně:

  • zalít minerálkou a rázem si připravit osvěžující limonádu
  • přimíchat do jogurtu nebo oblíbeného müsli
  • namazat na pečivo jako marmeládu

Jednodruhová káva L´OR Espresso Arabica Nyika

Zambie. Exotická země, kterou mají lidé spojenou především se safari v národních parcích, Viktoriinými vodopády a dobrodružstvími cestovatele Davida Livingstona. Tato země má však jednu skrytou perlu v podobě lahodných kávových zrn. Zambie rozhodně není největším světovým producentem kávy, ale její kvalita patří mezi nejlepší na světě. Přesvědčit se o tom můžete ochutnávkou jednodruhové kávy L´OR Espresso Arabica Nyika Limited Creation, jejíž chuť je mistrovským kouskem z rodiny káv L´OR.

Zeleninová revoluce ve světě snacků Enjoy Chips

Zájem o zdravé potraviny u nás v posledních letech roste a promítá se i do produktů označovaných jako „junk food“, z nichž jsou nejznámější smažené bramborové lupínky. O něco zdravější variantu této oblíbené křupavé neřesti nabízí právě Enjoy Chips. Jejich pečená verze je navržena tak, aby rychlá svačina nebo chroupání k televizi nebyly nevyhnutelným zlem, ale dobrotou s přidanou hodnotou. Překvapí svým přírodním složením, vysokým obsahem minerálních látek, vlákniny a svěží chutí zeleniny s bylinkami. V šesti různých variantách najdete až 53 % zeleniny a pouze 2,8 % tuku, což je 10× méně oproti klasickým brambůrkům. Ať už jste zastáncem zdravějšího životního stylu nebo jen chcete zkusit něco nového, Enjoy Chips Baked jsou skvělou volbou.

Jednoduše se Svařáčkem od TEEKANNE

Zimní večery chutnají se svařeným vínem o dost lépe. Pro jeho přípravu v pohodlí domova navíc už nemusíte shánět potřebné koření zvlášť. TEEKANNE Svařáček vám přináší hotovou směs koření v praktickém čajovém sáčku, v němž se snoubí skořice, pomerančová kůra, kardamom a další přísady pro to pravé aroma a chuť. Vyberte si lahev červeného vína, přihoďte Svařáček a užijte si dokonalý horký nápoj pro zahřátí a zimní harmonii!

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty