zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilovaný pstruh s hráškem
Autor: Marek Bartoš / Lehká kuchyně Grilovaný pstruh s hráškem

Grilovaný pstruh s hráškem

Hodnoceno: 2x
Čerstvá ryba připomíná prázdniny u vody. Vraťte se do léta při téhle rychlé večeři.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Pstruha zlehka potřete olejem, osolte a opepřete. Položte ho kůží dolů na rozehřátou pánev či gril a opékejte 2–3 minuty z každé strany.
  2. Několik výhonků odložte stranou na ozdobu, zbylé vsypte do pánve, zalijte vodou a poduste půl minuty až 1 minutu, až jemně zavadnou. Osolte, opepřete a přesypte do misky.
  3. Do volné pánve vlijte zbylý olivový olej a citronovou šťávu, přidejte rajče, hrášek a grep a zahřívejte na středním stupni. Zhruba po 1–2 minutách vraťte klíčky, promíchejte a odstavte.
  4. Na omáčku rozmixujte hrášek, bazalku, pomerančovou šťávu, olivový olej a prášek wasabi dohladka. Osolte, opepřete a prohřejte v rendlíku.
  5. Hráškovou omáčku nalijte na talíře a rozdělte na ni dušené výhonky a rybí filety.

Grilovaný pstruh s hráškem  Foto: Grilovaný pstruh s hráškem; foto: Marek Bartoš/Lehká kuchyně

Lehká kuchyně Foto:

Lehká kuchyně

Zdeněk Pohlreich

„Celý život jsem na dietě a vlastně nevím, na jaké. Mám nadváhu prolínající se s obezitou a strašnou chuť s tím něco udělat. Nejde ale o dietu, která jednou skončí, jde o způsob, jak to vyřešit tzv. z gruntu. Rozhodl jsem se napsat knihu o rozumném jídle, bez gastronomické hysterie a zdraví nebezpečných experimentů. Lehká kuchyně je o tom, jak vařit zdravě (raději bych řekl rozumně) a se zachováním toho, co mě na gastronomii nejvíce vzrušuje a proč ji mám rád – skvělé chuti a prezentace jídla! Tyto pokrmy mohou chutnat báječně a vypadat lákavě a navíc se po nich nesvalíte na gauč, ale budete se cítit lehce!“

V nové kuchařce najdete 87 receptů. Vydává nakladatelství Sevruga, doporučená cena 399 Kč.

Knihu můžete zakoupit ZDE.

reklama

Související témata: pstruh , hrášek , Zdeněk Pohlreich