zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Prima Fresh má narozeniny!
Autor: Thinkstock Prima Fresh má narozeniny!

Prima Fresh slaví narozeniny!

Dnes je to právě rok, kdy se web Prima Fresh představil svým čtenářům poprvé. Jelikož ho považuju za své dítko, dovolte, abych mu popřála a zavzpomínala na jeho první krůčky.
klaram , 29.05.2014

reklama

Miluju jídlo, ráda ho vařím, ráda o něm mluvím i čtu a vůbec nejraději ho jím. Kuchařky hltám jako beletrii, nasávám informace a inspiraci, a to pak využívám při vaření, které se málokdy drží přesných receptů. Ačkoliv v médiích – tištěných i on-line, se pohybuju spoustu let, nabídka na vedení kulinárního webu pro mě byla překvapení. Ale pak jsem si řekla, proč ne? Vždyť je to moje celoživotní téma :)

Koncept Freshe byl jasný od začátku. Chceme tvořit web pro ty, co mají jídlo rádi, vařením se baví, nebojí se experimentovat ani zkoušet nové ingredience, mají rádi i cizí kuchyně, ale zároveň i pro ty, co hledají rychlá, zdravá, moderní jídla pro celou rodinu.

Při tvorbě vizuální stránky jsme se zaměřili na to, aby byl web co nejjednodušší, přehledný a aby na něm vynikly krásné fotky jídla. Protože máloco je tak fotogenické jako jídlo :)

Prima Fresh má narozeniny 3

Kromě receptů, kterých už je na Freshi téměř 1000, najdete na webu i Magazín s články. Tipy na restaurace, dobré nákupy, home & dekor nápady, ale i můj osobní blog „S Klárou v kuchyni“. Někdy se svěřím s tajným rodinným receptem, někdy s kulinárními zážitky nebo zajímavým tipem na nákup. V kategorii Jak na to jsme pro vás připravili řadu návodných článků, ale i představení netradičních surovin.

A konečně mé oblíbené Speciály... Do nich dáváme tematicky řazené recepty a články. Pokud hledáte recept třeba na quinou, najdete všechny, které na Freshi z quinoy máme, pěkně pohromadě ve speciálu Quinoa. Budu moc ráda, když mi napíšete, o jaká témata byste stáli a které suroviny bychom neměli minout.

Práce pro Prima Fresh mě dokonce přivedla i k focení jídla. Nejsem žádný profesionál, ale když na to přijde a já si doma k obědu vařím něco zajímavého, většinou to před konzumací stihnu naaranžovat a vyfotit. Takto náhodou třeba vznikl jeden z nejúspěšnějších receptů – pečený orientální květák. Jestli jste ho ještě nezkusili, jděte do toho! Je to fakt neskutečně dobré :)))

Na Freshi můžete také najít recepty z časopisu Gurmet, se kterým velmi rádi spolupracujeme. Z každého aktuálního čísla uveřejňujeme malou ochutnávku z obsahu, máme ale možnost uveřejňovat i recepty, které v Gurmetu vyšly už dříve a bylo by škoda na ně zapomenout.

A v neposlední řadě chceme být i platformou pro nejlepší české food blogery. Na jednom místě tak můžete najít recepty a inspiraci z různých blogů, například Kitchenette, Výpečky, Foodlover, Thinkfood, Sweet Pixel, Kuchařinka, Good Mood Spoon a další...

Prima Fresh má narozeniny 2Po prvním roce můžu říct, že Fresh už dávno vyrostl z plenek a našel si své čtenáře. A já za sebe přeji Freshi rozrůstající se obecenstvo, které na něm vždy najde nové nápady a informace.

Dobrou chuť a sejdeme se v kuchyni!

Klára Michalová

šéfredaktorka Prima Fresh

reklama

reklama

Přečtěte si také