Speciály

Vyzkoušejte zdravé snídaně od českých foodblogerů

Připravili jsme pro vás nápady na zdravé snídaně, které vám pomohou správně odstartovat den. Vyzkoušejte tipy od nejlepších českých foodblogerů!

Zvlášť v pracovní dny máme tendenci se odbývat, mnohdy na snídani ani nedojde a až v práci sníme koláč koupený v pekárně na rohu :) Pak se ale divíme, že ještě před obědem chybí tělu energie a mozek neběží na plné obrátky, jak by mohl, kdyby dostal potřebné palivo...

Zkuste to tentokrát jinak... Našli jsme pro vás zajímavé recepty od nejšikovnějších českých foodblogerů na zdravé snídaně, které vám pomůžou přežít pracovní týden v plné síle.

Některé z nich si můžete dokonce připravit předem, takže vás jejich příprava nebude po ránu zdržovat. Třeba takové bezlepkové sušenky si můžete klidně zabalit sebou do práce, pokud ráno nestíháte. A domácí granolu můžete mít připravenou pro tento případ ve spíži, pak už ji můžete jen smíchat třeba s bílým jogurtem.

Odstartujte s námi každý pracovní den hezky zdravě!

PONDĚLÍ:

Kitchenette

Domácí granola je velmi vděčná. Křupavé upečené vločky si připravíte pouze s tím, co máte rádi a navíc máte kontrolu nad kvalitou použitých surovin. Navíc se dobře uchovává, takže ji můžete mít po ruce kdykoliv, když nestíháte po ránu vařit. Pak už stačí jen přidat mléko, bílý jogurt nebo čerstvé ovoce a snídaně je hotová!

ÚTERÝ:

Cherries on Top

Originální zelené lívance jsou trošku nevšední, ale chuťově se na nich v těstě rozmixovaný špenát nijak neprojeví, na obsahu výživových látek ovšem ano :) Ne nadarmo zelená znamená JEĎ! Po těchto lívancích vám pracovní doba uteče jako voda.

STŘEDA:

Veganotic

Někdy je fajn si trochu zahřešit a po ránu je to vlastně nejlepší. Přebytek energie stihne tělo přes den bez problému spálit. Proč si tedy nedopřát hříšně dobrou snídani, která je ovšem ze samch zdravých surovin? Zkuste bezlepkové veganské sušenky, které chutnají jako splněný sen...

ČTVRTEK:

Kitchen Story

V poslední době se ovesné kaše dostávají do módy a není se čemu divit. Příprava je jednoduchá, přísun energie zaručen a chuťových obměn je nepočítaně. Použít se dají i vločky z jiných obilovin, rostlinná mléka, semínka, ovoce i oříšky. Kaše si můžete připravit i naslano, pokud neholdujete sladkým snídaním.

PÁTEK:

Smootcooking

Hitem poslední doby ve zdravé výživě jsou chia semínka. Zázračná ingredience, která má nevšední schopnost nasát tekutinu, nabobtnat a vytvořit kolem sebe gel, je ideální k přípravě velmi zdravých pudinků. Stačí večer semínka zalít mlékem (klidně i rostlinným) a ráno mte připravený skvělý základ pro snídani.

Připravila Klára Michalová

Recepty