zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sexy curry kečup
Autor: David Turecký pro Naložto Sexy curry kečup

Sexy kari kečup

Hodnoceno: 0x
Může být kečup sexy? No, tak jako jak se to vezme, ale je fakt, že této kombinaci prostě neodoláte. S kari kečupem se můžete setkat třeba v Německu, jak jinak než u "curry wurstu" – a uvidíte, že si ho zamilujete i v domácí verzi.
do 1 hodiny
500 ml porcí

reklama

Postup

  1. Šalotku oloupejte a nakrájejte nadrobno, v rendlíku rozehřejte třtinový cukr a nechte zkaramelizovat se šalotkou. Jakmile cibulka zhnědne, přidejte protlak, ocet a nechte probublávat.
  2. Mezitím oloupejte rajčata a nakrájejte je na kostičky, spolu s protlakovým základem přendejte do většího hrnce a na mírném ohni nechte zvolna dusit, dokud se rajčata zcela nerozvaří. Nezapomeňte na kari pastu, tu spolu s kořením přidejte na úplný konec, aby nezhořkla.
  3. Ještě chvíli nechte dusit. Kečup by měl být konzistencí tekutější. Až kečup vychladne, přelijte jej do sklenice. Řádně zašroubujte, otočte víčkem vzhůru. Uchovávejte v chladu.
  4. PRIMA TIP: Tento kari kečup se skvěle hodí k opečené vinné klobáse, stejně tak jako ke grilovaným norimberským klobáskám.

Sexy curry kečup  Foto: Sexy kari kečup; foto: David Turecký pro Naložto

Tento recept se do knihy nevešel, ale přinášíme vám ho jako bonus! Další neodolatelné recepty do sklenice najdete v této nové kuchařce!

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

reklama