zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pórková polévka s chřestem a vlašskými ořechy
Autor: P&G Foodies Pórková polévka s chřestem a vlašskými ořechy

Pórková polévka s chřestem a vlašskými ořechy

Hodnoceno: 0x
Polévky z chřestu jsou extrémně populární, ale vyzkoušejte jeho chutě upozadit a jako hlavní ingredienci zvolte pórek.
do 1 hodiny
2 porce

Recept

Jarní pórková polévka s uzeným lososem Foto:

Jarní pórková polévka s uzeným lososem

Vykouzlete si jaro na talíři. Stačí vám k tomu opravdu málo – pórek, brambory, vývar, smetana, sůl, pepř a uzený lososovitý pstruh. Polévka je chuťově velmi jemná a s...

reklama

Postup

  1. Na 1 lžíci olivového oleje restujte na kolečka nakrájený pórek s 1 lžící nasekaného čerstvého tymiánu po dobu cca 5 minut.
  2. Následně do hrnce přidejte 1 lžičku (ne vrchovatou) kurkumy, na menší kostky pokrájené malé jablko a kousky chřestu. Bílý chřest je třeba oloupat, jeho slupka je hořká, takže je nutné se jí škrabkou zbavit. Odkrájejte i dřevnaté konce. Restujte ještě cca 1 minutu.
  3. Na závěr přidejte hrst vlašských ořechů, 500 ml vody, přibližně 1 lžičku soli a trochu pepře. Pod pokličkou vařte cca 20 minut. Když je vše měkké, můžete přelít do mixéru a polévku umixovat dohladka.
  4. Polévku ozdobte trochou ořechů, tymiánem a medem, který krásně polévku dochutí.

Pórková polévka s chřestem a vlašskými ořechy 2 Foto: Pórková polévka s chřestem a vlašskými ořechy; foto: P&G Foodies

Seznamte se s P&G Foodies 

P&G Foodies Foto:

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.

reklama