Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pomazánka z uzené makrely s křenem a yorkshirským pudinkem

5 porcí
do 1 hodiny
Pomazánka z uzené makrely s křenem a yorkshirským pudinkem
Spouštím video za 5s.
Anglické nadýchané bábovičky nemají s naším pudinkem nic společného, ale určitě stojí za vyzkoušení. Jsou totiž skvělé jako podklad pro výtečné pomazánky. Třeba výraznou rybí dochucenou štiplavým křenem.
Reklama

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

Uložit

Reklama

Postup

  1. Sýr promíchejte se šťávou z půlky citronu, nastrouhaným křenem, nasekanou pažitkou, trochou soli a pepře. Chuť by měla být vyvážená tak, aby byl zhruba stejně znát citron a křen. Přidejte vykostěnou na kousky natrhanou makrelu a vše opatrně promíchejte – ryba by se neměla úplně rozmačkat. Dochuťte a nechte pomazánku chvílí odležet.
  2. Troubu vyhřejte asi na 200 °C. Do formy na muffiny s dvanácti důlky nalijte olej (v každém by mělo být zhruba 2–3 mm oleje) a dejte ji rozehřát zhruba na 15 minut do trouby – z oleje by se mělo mírně kouřit.
  3. Mezitím si připravte těsto: ve větší míse rozšlehejte vajíčka, přilijte mléko a nakonec přidejte prosátou mouku. Ještě jednou vše promíchejte, v těstě nesmí být žádné hrudky, mělo by být zhruba středně husté, podobné jako na palačinky. Těsto opatrně, ale velmi rychle rozdělte do všech důlků a formu vraťte do trouby. Pečte 20–25 minut, dokud nebudou pudinky hezky křupavé a dohněda zbarvené. Vydržte to a při pečení do trouby koukejte jen skrz dvířka, ať těsto nespadne.
Reklama

Nové pomazánky do sbírky

Hledáte tip na rychlou večeři? Vyzkoušejte 4 nové nevšední pomazánky

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama