návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Polévka z bílých fazolí a fenyklu

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 1 hodiny
Polévka z bílých fazolí a fenyklu
Autor: Sweet pixel blog Polévka z bílých fazolí a fenyklu
Polévky z luštěnin a zeleniny jsou ideální večeře na zimní večery. Jsou zdravé, rychlé a chutnají výborně. Dnešní recept je přesně na jednu takovou. Kromě klasické polévkové zeleniny použijte fenykl, který dá polévce překvapivě dobrou chuť.

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Ve větším hrnci rozehřejte olej. Přidejte na kolečka nakrájenou klobásu. Restujte asi 5 minut, dokud klobása lehce nezhnědne. Poté přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a dalších 5 minut opékejte.
  2. Přisypte na menší kousky nakrájenou mrkev, celer, fenykl, česnek, rozmarýn a tymián. Několik minut za stálého míchání restujte, dokud zelenina nezačne měknout.

  3. Nalijte vývar, okořeňte a polévku vařte asi 25 minut. Přidejte zcezené fazole, které ještě pár minut v polévce prohřejte. Podávejte s bagetou.

Polévka z bílých fazolí a fenyklu  Foto: Sweet pixel blog

Polévka z bílých fazolí a fenyklu. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská