návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Paprikovo-sýrový tarte tatin

4–6 porce
do 1,5 hodiny
Paprikovo-sýrový tarte tatin
Paprikovo-sýrový tarte tatin Autor: Silvie Kolevová / Jídlo jako vášeň
Tradiční obrácený koláč sester Tatinových vznikl jako sladký dezert, ale stejný princip lze využít i při přípravě originálního slaného koláče. A výsledek je neméně skvělý!
Reklama

Sledujte kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 17.00 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Suroviny (4–6 porce)

Náplň:

Reklama

Postup

  1. Mouku dejte do mísy, nožem do ní nasekejte studené máslo, přidejte parmazán, sůl, oregano, vejce a vodu a rychle vypracujte těsto. Zabalte ho do fólie a nechte v chladničce odpočívat, stačí cca 30 minut. Troubu rozpalte na 180 °C.
  2. Papriky očistěte: vykrojte z nich stopku a odkrojte špičku, vyndejte semínka. Dužinu pokrájejte na kolečka široká asi 1 cm. Česnek oloupejte a nakrájejte na plátky.
  3. V pánvi rozehřejte olivový olej, dejte na něj česnek i papriky a oboje na mírném plameni několik minut opékejte. Když papriky mírně změknou, přidejte sůl a pepř, balzamikový ocet, třtinový cukr a nechte ještě cca tři minuty karamelizovat za občasného jemného promíchání.
  4. Formu na koláč vymažte troškou olivového oleje, rozložte do ní rovnoměrně papriky a česnek. Pak rozválejte na pomoučeném vále odpočinuté těsto na kolo o něco větší, než je forma (můžete ho vyválet i mezi dvěma fóliemi). Položte ho na papriky, okraje stočte dovnitř ke dnu formy, několikrát ho propíchněte špejlí nebo vidličkou.
  5. Dejte péct na cca půl hodiny, než těsto získá zlatohnědou barvu. Pak na formu položte talíř, který má o něco větší obvod než ona, a opatrně koláč překlopte (pozor, může vytéct trochu šťávy, tak ať se neopaříte). Posypejte čerstvými lístky oregana a podávejte teplé.
Reklama

Karolína, domácí kuchařka – JÍDLO JAKO VÁŠEŇ

Karolína Kamberská

Jídlo jako vášeň Foto:

Třetí kniha gastronomické novinářky a televizní kuchařky Karolíny Kamberské navazuje na předchozí velmi úspěšné tituly Karolína, domácí kuchařka a Štěstí z kuchyně i na oblíbený televizní pořad o vaření na TV Prima. Autorka v nové knize s nadsázkou přiznává, že možná jídlu přikládá moc velký význam – ale považuje zkrátka za velmi blahodárné udělat si na jídlo čas a uprostřed stolu zapálit svíčku.

V tomto svém přístupu k jídlu cítí Karolína spřízněnost se Středomořím, proto právě tam hledala inspiraci pro řadu receptů. Kromě toho kniha nabízí nápady, jak pohostit větší společnost přátel či partu malých děti - zkrátka každého, s kým se čtenář chce o svou lásku k jídlu podělit.

Kniha obsahuje jak všechny recepty z nové podzimní řady pořadu Karolína, domácí kuchařka, tak recepty vytvořené pouze pro tuto knihu. Stejně jako u předchozích Karolíniných kuchařek je každý recept doplněn krásnou barevnou fotografií od Silvie Kolevové a také praktickými tipy, díky kterým jídlo snadno uvaří i začínající kuchaři. Čtenáři se opět mohou těšit i na Karolíniny postřehy a vzpomínky, které se vážou k jednotlivým jídlům.

Kniha vychází začátkem listopadu 2016.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama