zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Muffiny z jogurtového těsta s mákem
Autor: Jogurtista Muffiny z jogurtového těsta s mákem

Muffiny z jogurtového těsta s mákem

Hodnoceno: 3x
Miniaturní dortíky pro každého připravíte během chvíle a vyřádit se můžete s jejich nazdobením. Jogurt přidává těstu příjemně nakyslou chuť a zároveň zaručuje jeho vláčnost. Pokud nemáte rádi mák, zaměňte jej za mleté mandle, nasekané oříšky, strouhanou čokoládu nebo kokos.
do 1 hodiny
12 ks porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 190 °C a formu na muffiny pečlivě vymažte máslem a vysypte případně moukou nebo vyložte papírovými košíčky. 
  2. Ve velké míse smíchejte oba druhy mouky s cukrem, mákem, práškem do pečiva a citronovou kůrou. 
  3. V jiné míse vyšlehejte jogurt s vejci a olejem. Přidejte k nim suché přísady a promíchejte lžící. Těsto nezpracovávejte příliš dlouho, aby muffiny nebyly tuhé. 
  4. Těsto naplňte do košíčků či formy, vložte ji do předehřáté trouby a pečte zhruba 25 minut. Zda jsou muffiny dobře upečené, poznáte tak, že se těsto nelepí na špejli, kterou do nich zapíchnete. Muffiny vytáhněte z trouby a před podáváním je nechte vychladnout. 

PRIMA TIP: Muffiny můžete zmrazit na později. Před podáváním je nechte rozmrazit několik minut v horké troubě. 

Muffiny z jogurtového těsta s mákem
Autor: Jogurtista Muffiny z jogurtového těsta s mákem

reklama

Jogurtista
Virginia Repetto

Život bez jogurtu si neumíte ani představit? S touto půvabnou knížkou si ho dokážete vyrobit i doma a to z jakéhokoliv mléka! Foodstylistka, fotografka a autorka receptů Virginia Repetto vyzkoušela mnoho různých receptur a sepsala je podrobně tak, že dojdete ke stejným výsledkům jako na lákavých fotkách. Naučíte se nejen připravovat rozličné jogurty, ale i je používat ve sladkých i slaných pokrmech. Inspirace světovými kuchyněmi se zřetelem na evropskou sezonu a lokální potraviny činí z této knihy praktickou příručku, která nezůstane ležet na poličce. 

Vydalo nakladatelství Anag.

Související témata: muffiny , mák , bílý jogurt , Sladké