zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvový koláč s podmáslím a kořeněným karamelem
Autor: Just Spice Mrkvový koláč s podmáslím a kořeněným karamelem

Mrkvový koláč s podmáslím a kořeněným karamelem

Hodnoceno: 14x
Mrkvový koláč se už zařadil k stálicím mezi moučníky na našich stolech. Tentokrát pro vás máme variantu s pekanovou drobenkou a karamelovým voňavým přelivem.
do 2 hodin
1 koláč porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C. V pánvi rozmíchejte 180 g cukru a 40 ml vody. Zahřívejte a míchejte, dokud nevznikne světlý karamel. Opatrně vmíchejte 260 g másla – nepoprskejte se, pálí to. Vmíchejte strouhanou mrkev a pomaličku opékejte 15 min. Nechte zchladnout.
  2. Smíchejte v pánvi 220 g pískového cukru a 50 ml vody a vařte, dokud nevznikne tmavý karamel. Opatrně vmíchejte zbylé máslo a ještě 50 ml vody. Přidejte překrájené karotky a vařte doměkka (4–5min). Vyndejte děrovanou naběračkou. Nechte vychladnout. Do zbylého krému vmíchejte smetanu a polovinu koření a odložte stranou. Krém ohřejte na mírném ohni až před podáváním.
  3. Na pekanovou drobenku smíchejte přísady v misce a odložte.
  4. Prošlehávejte vejce, žloutek a zbylý cukr, dokud krém nezbělá. Prosijte do vajec mouku, přidejte prášek do pečiva a zbylé koření. Promíchejte, přidejte podmáslí, kůru z citronu i pomeranče a strouhanou mrkev. 22 cm velkou koláčovou formu vymažte máslem, vyložte pečicím papírem. Vlijte těsto, urovnejte povrch. Do hvězdice poklaďte rozpůlenými karotkami a posypte pekanovou drobenkou. Pečte 1–1 ¼ hodiny, vyzkoušejte těsto špejlí.
  5. Nechte 15 min. chladnout, podávejte teplé, přelité horkým kořeněným karamelem.

Mrkvový koláč s podmáslím a kořeněným karamelem Foto: Just Spice

Mrkvový koláč s podmáslím a kořeněným karamelem. Foto: Just Spice

 

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

 

Další varianty mrkvového koláče:


reklama