zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Koláč s kuřetem a pórkem
Autor: isifa.com Koláč s kuřetem a pórkem

Koláč s kuřetem a pórkem

Hodnoceno: 0x
Slané koláče jsou čím dál více oblíbené. Tentokrát vyzkoušejte masovou verzi s kuřetem, slaninou a pórkem.
do 2 hodin
8 porcí

reklama

Postup

  1. Kuře dejte do velkého hrnce spolu s mrkví, celerem a trochou cibule, přidejte jeden bobkový list a zalijte studenou vodou tak, aby bylo ponořené. Přikryjte pokličkou, přiveďte do varu a potom nechte na mírném ohni vařit nepřikryté asi 45 minut, dokud nezačne maso opadávat z kostí.
  2. Kuře vyndejte a dejte stranou asi na 20 minut. Hrnec dejte zpátky, přiveďte do varu a na mírném ohni vařte asi 1 hodinu, aby se vývar zredukoval. Jakmile bude kuře možné vzít do rukou, sundejte maso z kostí a ty přidejte do vývaru pro zesílení chuti.
  3. V pánvi rozehřejte olej, přidejte pórek a zbytek cibule. Za stálého míchání smažte asi 5 minut. Přidejte slaninu a smažte dalších 5 minut. Spolu s drobnými kousky kuřete vložte do koláčové formy.
  4. Do pánve přidejte máslo a mouku a za stálého míchání udělejte jíšku. Z vývaru vyjměte kosti. Postupně přidávejte 600 ml horkého vývaru k jíšce, aby vznikla hladká omáčka. Pár minut ji nechte povařit, přidejte druhý bobkový list, crème fraîche (pokud ho použijete), hořčici, snítky tymiánu, sůl a pepř. Omáčku přelijte přes kuřecí maso a pórek do formy a dobře promíchejte. Nechte vychladnout.  
  5. Rozválejte těsto, aby bylo jen o trochu větší než forma. Potřete okraje mísy rozšlehaným vejcem. Těsto položte na mísu, dobře ho přitiskněte a okraje ořízněte. Zbytky těsta rozválejte a vytvořte z něj dekorativní „lístečky“. Na vrchu koláče udělejte malou dírku a naaranžujte do ní „lístečky“. Připravený koláč dejte do chladu, zatímco se bude rozehřívat trouba.
  6. Rozehřejte troubu na 200 °C, u plynové na stupeň 6. Rozehřejte i pečicí plech v troubě. Těsto znovu potřete rozšlehaným vejcem i se zdobením. Formu vložte do trouby a pečte 30–40 minut, dokud těsto nebude zlatavé a náplň bublat.
  7. Prima tip: Pokud budete chtít koláč zamrazit, ještě před pečením ho přikryjte fólií a dejte do mrazáku. Rozmrazit ho nechte přes noc v lednici, potom potřete vejcem a pečte, jak je popsáno, ale počítejte asi s 10 minutami navíc.

reklama