reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Kokososvo-banánový chllebíček
Autor: kuchařka Jednoduchý stůl Kokososvo-banánový chllebíček

Kokosovo-banánový chllebíček

Hodnoceno: 0x
Pokud vám doma zbyly přezrálé banány, proměňte je v tento výtečný voňavý chlebíček. Uvidíte, že ho budete snídat s radostí každý den.
do 1,5 hodiny
8–10 porcí

Hledáte další nápady, co připravit z banánů?

Článek

Banánový koláč Foto:

23 receptů s oblíbeným banánem

Z banánů můžete snadno připravit skvělý smoothie, sladký chlebíček i obrácený koláč. Který z receptů to bude tentokrát? :)

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C. Dno i strany chlebové formy o velikosti 9 x 20 cm vyložte pečicím papírem.
  2. Do větší mísy nasypejte kokos a zalijte ho podmáslím. Dobře promíchejte a nechte 10 minut odstát. Poté přidejte do mísy zbývající ingredience a opět dobře promíchejte.
  3. Nalijte směs do připravené formy a pečte 1 hodinu. Potom doprostřed těsta zapíchněte špejli a hned vytáhněte. Je-li obalená těstem, chléb ještě není hotový. Než upečený chlebík z formy vyklopíte na talíř, nechte ho v ní po vyndání z trouby ještě chvilku chladnout. Podávejte ho teplý nebo opečený s máslem.

PRIMA TIP: Pokud bude chlebík chutnat vašim dětem, nalijte příště těsto do formiček, dejte na zhruba 15 minut do trouby a upečte jim muffiny. Takovou svačinku jistě slupnou raz dva.

Kokososvo-banánový chllebíček  Foto: Kokosovo-banánový chllebíček; foto: kuchařka Jednoduchý stůl

Jednoduchý stůl

Jednoduchý stůl Foto:

Svěží a báječné recepty pro každý den

Michele Cranston

Více než sto receptů od rychlých a jednoduchých večeří pro všední den podávaných v obyčejné misce přes rodinná jídla moderního vzhledu až po staré dobré recepty na slavnostní a víkendové pokrmy podávané na jednom velkém talíři pro více lidí dohromady a doplněné o různé přílohy.

Recepty jsou moderní, jednoduché a originální. Na jejich přípravu budete potřebovat pouze dostupné suroviny a přísady, které stačí už jen chytře zkombinovat. Získáte osobité jídlo plné vůní a chutí, které si každý zamiluje. V celé knize najdete spoustu rad a informací, jak nejsnáze dosáhnout správný výsledek – tedy jídlo potěšující všechny smysly.

Vydalo nakladatelství Omega.

Uložit

reklama