návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kakaový koláč

Hodnoceno: 0x
do 1,5 hodiny
Kakaový koláč
Autor: Kitchen and the City Kakaový koláč
Kombinace tvarohu a mascarpone je tak lahodná – divili bychom se, kdyby tento koláč vydržel na stole déle než několik minut.

Suroviny

Náplň:

Postup

  1. Těsto: Ušlehejte máslo s cukrem, přidejte žloutek, mléko a přisypte mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem.
  2. Vypracujte těsto, které rozdělte na jednu a dvě třetiny. Dejte do igelitového sáčku každou část zvlášť a vložte na půl hodiny do mrazáku. 
  3. Náplň: Z bílků vyšlehejte hustý sníh. Tvaroh s mascarpone promíchejte s cukrem, vanilkovým extraktem a přidejte v mléce rozkvedlaný škrob. Opatrně zapracujte sníh.
  4. Dvě třetiny ztuhlého těsta nastrouhejte do formy (25x20x6), prsty lehce upravte do krajů, vlijte tvarohovou náplň a nastrouhejte zbylou třetinu těsta. Pečte v předehřáté troubě na 170 °C 40 minut, poté troubu vypněte a koláč nechte v troubě do úplného vychladnutí.

Kakaový koláč 2 Foto: Kakaový koláč; foto: Kitchen and the City

Kitchen And The City - portrét Foto:

Představujeme Kitchen and the City!

Petra je máma dvou dospělých dcer a dvou pubertálních staffordů, která se provařila až ke svému blogu Kitchen and the City.

Miluje jednoduchou a rychlou kuchyni, ráda experimentuje s českou i světovou kuchynía v její ledničce vždycky najdete čerstvé suroviny a její tolik oblíbené chilli papričky.

Díky tomu, že se o své recepty ráda podělí, se vy můžete těšit na stálý přísun inspirace prošpikované zkušenostmi, kořeněné enthusiasmem a marinované láskou.

Foto portrétu: Benedikt Renč