Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jehněčí biryani

4 porce
do 2 hodin
Jehněčí biryani
Jehněčí biryani Autor: profimedia.cz
Biryani je indický míchaný rýžový pokrm složený z rýže, koření a masa nebo zeleniny.
Reklama

Suroviny (4 porce)

Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 190 °C. V zapékací míse rozehřejte 1 lžíci oleje a opečte na něm cibuli dozlatova. Přidejte hrozinky a opékejte ještě pár minut. Dejte stranou polovinu směsi.
  2. Přidejte maso a opékejte asi 10 minut, občas promíchejte, až bude ze všech stran hnědé. Mezitím dejte do malého mixéru česnek, zázvor, mandle a 2 lžíce vody a vyšlehejte dohladka.
  3. K jehněčímu přidejte tikka karí pastu, restujte asi 1 minutu, potom přidejte česnekovou směs, současně s 200 ml vody a jogurtem. Dobře promíchejte, zakryjte pokličkou a pečte v troubě 1 hodinu, až bude maso měkké.
  4. Do hrnku s teplým mlékem dejte šafrán a nechte louhovat.
  5. Po 40 minutách dejte rýži a sůl do hrnce a zalijte 400 ml vody. Přikryjte a vařte 15 minut, až se všechna tekutina vsákne a rýže bude měkká.
  6. Před podáváním navršte rýži na masovou směs a dřevěnou lžící do ní udělejte prohlubeň. Do ní nalijte šafránové mléko a promíchejte rýži s masem. Navrch dejte zbývající cibuli s hrozinkami.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama