zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Falafel s jogurtovým dipem
Autor: FOODLOVER.CZ Falafel s jogurtovým dipem

Falafel s jogurtovým dipem

Hodnoceno: 17x
Falafel je vegetariánský pokrm, který je původem z Egypta. Velmi oblíbený je především v zemích Blízkého Východu, ale své fanoušky si našel i v Evropě.
15 kuliček porcí

reklama

Postup

  1. Cibuli nakrájíme na kolečka, do robotu nasypeme cizrnu a cibuli, rozmixujeme na kaši.
  2. Nyní se můžeme vydat dvěma směry – buď použijme jen cizrnu (zvlášť vhodné pro vegany), nebo k ní přidáme jedno vejce a cca tři lžíce mouky (cesta pro mě, zdá se mi o něco chutnější). Směs dobře okořeníme, tedy přidáme posekané bylinky, citronovou šťávu, špetku chilli, římský kmín, sůl, pepř, prolisované stroužky česneku a sezam.
  3. Mokrýma rukama opatrně utvoříme první kuličku a na zkoušku usmažíme v kvalitním oleji. Ochutnáme a případně ještě dochutíme. Dosmažíme zbytek.
  4. Jogurtovou omáčku vyrobíme tak, že smícháme jogurt se zakysanou smetanou 1:1, přidáme posekanou petrželku a případně i utřený česnek, osolíme a opepříme.
  5. Falafel podáváme s pita chlebem, zeleninou (salát, rajčata, cibulka, okurka...) a jogurtovou omáčkou.

Falafel s jogurtovým dipem Foto: FOODLOVER.CZ

Falafel s jogurtovým dipem. Foto: FOODLOVER.CZ

Falafel s jogurtovým dipem Foto: FOODLOVER.CZ

Falafel s jogurtovým dipem. Foto: FOODLOVER.CZ

Kdo je Foodlover.cz ?

FoodloverJmenuju se Tereza Sychrová a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, studentka práv, asistentka v advokátní kanceláři, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

reklama