návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Dort královny Viktorie podle Josefa Maršálka

Hodnoceno: 0x
4–6 porce
do 1 hodiny
Dort královny Viktorie podle Josefa Maršálka
Autor: archiv Josefa Maršálka Dort královny Viktorie podle Josefa Maršálka
O tomto dortu se traduje, že patřil mezi oblíbené dobroty královny Viktorie. Geniální ve své jednoduchosti spojuje nadýchaný piškot se šlehačkovým krémem a čerstvým ovocem. Vyzkoušejte ho v podání známého cukráře Josefa Maršálka.

Postup

  1. Vejce s cukrem a solí ušlehejte do husté pěny. Opatrně vmíchejte vychladlé máslo s podmáslím a nakonec velmi opatrně vmíchejte mouku s práškem do pečiva.
  2. Pečte ve vyhřáté troubě na 180 °C v papírem vyložené dortové formě o průměru 16 cm asi 35-40 minut. Před vytažením zkuste špejlí, jestli už je piškot upečený. Nechte vychladnout a dvakrát prořízněte.
  3. Spodní korpus prokapejte polovinou griotky a potřete polovinou želé z růží. Na takto připravený korpus nastříkejte sáčkem s hvězdicovou širokou trubičkou 1/3 dotuha ušlehané smetany s vanilkou. Přiklopte dalším korpusem a postup zopakujte.
  4. Poslední korpus přiložte a zamázněte zbytkem smetany. Dozdobte čerstvými jahodami a třešněmi a posypejte sekanými pistáciemi. Podávejte vychlazené. 

PRIMA TIP: Fat Brothers Želé z indické růže zakoupíte na www.rohlik.cz nebo na www.hotelkotera.cz. Případně ho můžete nahradit oblíbenou zavařeninou - ideálně jahodovou nebo malinovou.

Dort královny Viktorie podle Josefa Maršálka
Autor: archiv Josefa Maršálka Dort královny Viktorie podle Josefa Maršálka
Související témata: Sladké , Anglická kuchyně