zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí hot dog s chipotle salsou
Autor: Hermína / Prima Domácí hot dog s chipotle salsou

VIDEO: Domácí hot dog s chipotle salsou

Hodnoceno: 0x
Zapomeňte na obyčejné párky a připravte si vlastní náplň do hotdogů z mletého masa na způsob hamburgeru. Dobré maso doplňte pikantní chilli omáčkou z chipotle papriček, které mají výtčnou zauzenou chuť a vůni.
do 1 hodiny
4 porce

Připravte si tyto výtečné hot dogy podle video receptu přímo se Šéfem:

reklama

Postup

  1. V míse smíchejte oba druhy masa spolu se solí a pepřem. Přidejte nasekanou citronovou kůru, sušené jalapeños, šalvěj, šalotku a slaninu. Vše spojte dohromady.
  2. Na alobal položte plátky slaniny, z masa vytvarujte válečky, položte na slaninu a zabalte. Strany alobalu upevněte, vložte na gril a vedle dejte péct ještě čerstvé jalapeños papričky.
  3. V misce smíchejte nadrobno nakrájenou červenou papriku, kousek šalotky, chipotle, salátovou okurku zbavenou jádřince, limetovou šťávu, sůl a pepř.
  4. Upečené jalapeños nakrájejte a přidejte k salse. Maso vyndejte z alobalu a nechte ještě chvíli opékat na grilu. Bagetu rozkrojte podélně a nechte také opéct.
  5. Bagetu potřete hořčicí, posypte najemno nakrájeným salátem, který jste pokapali citronovou šťávou, na něj položte opečené maso, na závěr posypte salsou a přiklopte.

Domácí hot dog s chipotle salsou Foto: Domácí hot dog s chipotle salsou; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

 

reklama