návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Crumble s broskvemi a slívami

Hodnoceno: 0x
6 porcí
do 30 minut
Crumble s broskvemi a slívami
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Crumble s broskvemi a slívami
Crumble je dezert pro ty, kdo milují náplně a těsto moc nemusí. Těsto v pravém slova smyslu v něm totiž žádné není – jen hromada křupavé drobenky, podle níž dostal crumble jméno, a pod ní spousta šťavnatého ovoce.

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180° C a plech vyložte pečicím papírem. V robotu nechte promíchat mouku s cukrem a solí. Přidjete máslo a olej, prošlehejte na drobty, přidejte sezam, pokud chcete, a zlehka prošlehněte. Drobty rozestřete na plech a pečte asi 20 minut, až budou zlaté a křupavé. Nechte je vychadnout a pak případně rozlámejte na větší kousky.
  2. Mezitím povařte ovoce ve velkém kastrolu s cukrem a citronovou šťávou, až ovoce pustí šťávu, asi 10 minut. Přesuňte ho do zapékací formy a posypte vzniklou drobenkou. Pečte na střední příčce trouby asi 10 minut. Před podáváním nechte crumble 5 minut vychladnout.

Crumble s broskvemi a slívami Foto:

Crumble s broskvemi a slívami, foto: L.A. CREATIVE FOOD

Tento recept a mnoho dalších najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH:

Prima FRESH léto 2015

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!