zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový dort s malinovým krémem
Autor: KitchenStory.cz Čokoládový dort s malinovým krémem

Čokoládový dort s malinovým krémem

Hodnoceno: 2x
Oslavte svátek zamilovaných dobrým jídlem. Máloco potěší tak jako vlastnoručně vyrobený dort. Zvlášť pokud ho připraví muž své ženě, stejně jako Jirka z blogu KitchenStory.cz pro svou lásku Mariku.
do 1 hodiny
1 dort porce

reklama

Postup

  1. TĚSTO: Troubu rozehřejte na 180 °C. Ve vodní lázni nechte rozpustit máslo a čokoládu. Ušlehejte vajíčka s cukrem. Do větší mísy prosejte mouku a přidejte kypřicí prášek a kakao.
  2. Smíchejte směs ušlehaných vajíček s cukrem, směs rozpuštěného másla a čokolády a po částech vše přidávejte do mísy se suchými surovinami. Vše dobře promíchejte.
  3. Vzniklé těsto vlijte do tří dortových forem průměru 10 cm vymazaných máslem. Pečte na 180 °C po dobu cca 20 minut. Zkontrolujte upečení korpusu pomocí špejle. Po zapíchnutí do těsta musí být po vytažení suchá. 
  4. MALINOVÝ KRÉM: Nejdříve si připravte rozvar z cukru, malin, vanilkového lusku a citronové šťávy. Lusk nezapomeňte rozpůlit a vyškrábat všechna semínka, která přidejte do rozvaru.
  5. Mascarpone smíchejte se smetanou. Spojte mascarpone s vychladlým malinovým rozvarem a dokonale promíchejte.
  6. DOKONČENÍ: Všechny tři dortové korpusy seřízněte, aby byly rovné. Vezměte první díl, potřete ho malinovým krémem. Na krém poklaďte ovoce. Takto postupujte i s druhým a třetím korpusem. Vršek dortu následně dozdobte zbylým ovocem.

Čokoládový dort s malinovým krémem  Foto:

Čokoládový dort s malinovým krémem                                                               Foto: KitchenStory.cz

Kitchen Story aneb Jirka s Marikou Foto:

Kitchen Story aneb Jirka s Marikou

Více info na www.reknitoposvem.cz

reklama