zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Citronovo-borůvkový koláč s borůvkovou drobenkou
Autor: isifa.com Citronovo-borůvkový koláč s borůvkovou drobenkou

Citronovo-borůvkový koláč s borůvkovou drobenkou

Hodnoceno: 7x
Trošku náročnější koláč na přípravu, ale ten výsledek rozhodně stojí za to. Je plný ovoce a lahodného krému a určitě se po něm jen zapráší.
do 2 hodin
1 koláč porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 160 °C. Vymazejte koláčovou formu a vyložte ji hliníkovou fólií. Olej a vejce dejte do větší mísy a asi 4 minuty šlehejte. Potom přidejte cukr, citronovou šťávu a kůru, vanilku a šlehejte další minutu.
  2. Přes síto nasypte polovinu mouky, přilijte polovinu mléka a promíchejte, aby se vše dobře spojilo. Vše zopakujte se zbývajícími ingrediencemi.
  3. Polovinu těsta naneste lžící do formy, posypte borůvkami a nalijte na ně zbývající těsto. Uhlaďte povrch a nasypte na něj drobenku.
  4. Drobenka: máslo, mouku, skořici a cukr dejte do mísy a hněťte, dokud se směs nebude podobat strouhance a pak vmíchejte borůvky.
  5. Pečte asi 50 minut, potom vyndejte z trouby, nechte zchladit ve formě, pak koláč vyndejte z formy a nechte jej úplně vychladnout.
  6. Náplň: smíchejte dohromady všechny ingredience, potom podélně přeřízněte koláč, naplňte směsí a přiklopte zpět horní polovinu. Posypte borůvkami, poprašte cukrem a pokapejte medem.

Citronovo-borůvkový koláč s borůvkovou drobenkou Foto: isifa.com

Citronovo-borůvkový koláč s borůvkovou drobenkou, Foto: isifa.com

reklama

Související témata: koláč , borůvky , Sladké