zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborové knedlíky plněné uzeným masem a křenové zelí
Autor: Silvie Kolevová / Jídlo jako vášeň Bramborové knedlíky plněné uzeným masem a křenové zelí

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem a křenové zelí

Hodnoceno: 255x
Kdo by nemiloval plněné bramborové knedlíky? A pokud chcete trochu změnu, můžete ze stejného těsta připravit roládu nebo různé druhy taštiček. Dá se s tím i pěkně experimentovat, například s uzeným přibalit do rolády i listy baby špenátu nebo hladkolisté petrželky.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Uvařte si předem brambory ve slupce a nechte je úplně vychladnout. Mezitím připravte zelí: v kastrůlku na lžíci sádla zpěňte nadrobno nakrájenou cibuli, přidejte na kostičky nakrájené jablko a chvíli opékejte. Vmíchejte slité a překrájené zelí, jemně strouhaný křen a duste zakryté doměkka. Ochutnejte a dolaďte chuť solí, octem či cukrem.
  2. Uzené maso nakrájejte na malé kostičky. Předem si do velkého hrnce dejte vařit osolenou vodu, ať vám pak neřídne bramborové těsto, to by totiž nemělo dlouho stát – knedlíky mají jít do vroucí vody hned po vytvarování.
  3. Brambory oloupejte, nastrouhejte najemno nebo prolisujte na vál, vmíchejte do nich mouku, krupici, vajíčka a sůl a rychle spojte v těsto. Dlouho ho nehněťte, to mu nesvědčí. Na vále poprášeném hladkou moukou udělejte z těsta válec, rozdělte ho na 16 dílů a každý z nich rukou stlačte do placičky. Na střed každé placičky dejte hromádku uzeného a vytvořte knedlík. Hotové knedlíky vkládejte do vroucí vody. Když začne voda znovu vřít, lehce je uvolněte ode dna a vařte 10–12 minut.
  4. Na sádle opečte jemně nakrájenou cibuli dozlatova. Hotové knedlíky vyberte a propíchejte špejlí, aby z nich vyšla pára. Na talířích je doplňte křenovým zelím a přelijte sádlem s opečenou cibulkou.

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem a křenové zelí Foto: Bramborové knedlíky plněné uzeným masem a křenové zelí; foto: Silvie Kolevová / Jídlo jako vášeň

Karolína, domácí kuchařka – JÍDLO JAKO VÁŠEŇ

Karolína Kamberská

Jídlo jako vášeň Foto:

Třetí kniha gastronomické novinářky a televizní kuchařky Karolíny Kamberské navazuje na předchozí velmi úspěšné tituly Karolína, domácí kuchařka a Štěstí z kuchyně i na oblíbený televizní pořad o vaření na TV Prima. Autorka v nové knize s nadsázkou přiznává, že možná jídlu přikládá moc velký význam – ale považuje zkrátka za velmi blahodárné udělat si na jídlo čas a uprostřed stolu zapálit svíčku.

V tomto svém přístupu k jídlu cítí Karolína spřízněnost se Středomořím, proto právě tam hledala inspiraci pro řadu receptů. Kromě toho kniha nabízí nápady, jak pohostit větší společnost přátel či partu malých děti - zkrátka každého, s kým se čtenář chce o svou lásku k jídlu podělit.

Kniha obsahuje jak všechny recepty z nové podzimní řady pořadu Karolína, domácí kuchařka, tak recepty vytvořené pouze pro tuto knihu. Stejně jako u předchozích Karolíniných kuchařek je každý recept doplněn krásnou barevnou fotografií od Silvie Kolevové a také praktickými tipy, díky kterým jídlo snadno uvaří i začínající kuchaři. Čtenáři se opět mohou těšit i na Karolíniny postřehy a vzpomínky, které se vážou k jednotlivým jídlům.

reklama