zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy
Autor: Kitchenette.cz Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy

Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy

Hodnoceno: 12x
Tato bábovka je opravdu lahodná, zdravá a velmi vláčná. Určitě bych ji zařadila mezi recepty označené slovy: perfektní, opakovat brzy a neztratit recept! Je vláčná a vydrží dlouho.
do 1 hodiny
1 bábovka porce

Pokud ji pečete pro slavnostnější příležitost, připravte si na servírování i krémový sýr rozmíchaný s cukrem a vanilkou. (Sýr jako lučina, philadelfia, žervé.) Pak už jde téměř o mrkvový dort jen v trochu jiném, netradičním podání. Také se nabízí přidání i celých kusů ořechů, semínek a sušeného ovoce, jako hrozinky, brusinky, góji... Tedy i tak se může bábovka dosladit a dochutit.

reklama

Postup

  1. Předehřejte si troubu na 180 °C, horkovzdušnou na 155 °C. Formu si vymažte máslem a vysypejte hrubou moukou.
  2. Smíchejte v jedné misce všechny mokré ingredience. V druhé misce smíchejte všechny suché ingredience. Je dobré mouku spolu s práškem, sodou a kořením prosít přes síto. Tím se mouka provzdušní a výsledná bábovka tak bude nadýchanější. Teď můžete obě směsi smíchat dohromady a nalít do formy. Těsto je hustější.
  3. Pečte přibližně 55–60 minut. Otestujte špejlí, měla by vyjít ven z těsta suchá a čistá.

Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy Foto: Kitchenette.cz

Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy, Foto: Kitchenette.cz

Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy Foto: Kitchenette.cz

Bábovka celozrnná s mrkví a vlašskými ořechy. Foto: Kitchenette.cz

 

Objevte nový food blog!

Markéta PavlejeKitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

 

 

 

 

Další recepty na skvělé bábovky najdete zde:

reklama