zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dvoubarevná čokoládová pomazánka s lineckými žabkami
Autor: Láska prochází kuchyní Dvoubarevná čokoládová pomazánka s lineckými žabkami

Dvoubarevná čokoládová pomazánka s lineckými žabkami

Hodnoceno: 1x
Vyzkoušejte tento prověřený recept na domácí "nutelu". Je výtečná a navíc budete mít jistotu, že neobsahuje žádná éčka, takže ji bez obav můžete dopřát i dětem.
do 1 hodiny
6 skleniček porcí

reklama

Postup

  1. Oříšky a mandle opražte každé zvlášť na sucho na pánvi a ještě horké opět každé zvlášť rozmixujte na hladké kaše.
  2. Jeden druh čokolády s kondenzovaným mlékem z jedné konzervy vložte do misky z varného skla nebo nerezu a ve vodní lázni nechte pomalu rozpustit. Vymíchejte hladkou hmotu. Zamíchejte malou špetku mletého kardamomu. Totéž proveďte s druhou čokoládou a druhým mlékem.
  3. Hmotu z bílé čokolády promíchejte s rozmixovanými mandlemi a hmotu z mléčné čokolády s lískovými oříšky. Naplňte do menších zavařovacích skleniček, střídejte barvy.
  4. Hladkou mouku prosijte na vál, přidejte změklé máslo, cukr a žloutek a vypracujte vláčné těsto. Zabalte do potravinářské fólie a dejte alespoň na hodinu do chladničky.
  5. Předehřejte troubu na 200 stupňů. Formičky vymažte máslem a plňte odleželým těstem do dvou třetin. Pečte dozlatova, potrvá to asi deset minut. Hotové žabky přesuňte i s formou na mřížku a ještě teplé vyklápějte.

Dvoubarevná čokoládová pomazánka s lineckými žabkami  Foto:

Dvoubarevná čokoládová pomazánka s lineckými žabkami  Foto: Alena Hrbková pro Láska prochází kuchyní

Láska prochází kuchyní

LÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama

Související témata: jedlé dárky , čokoláda , Sladké