Pařížská šlehačka – perfektní recept, který se vždy povede

Moje hodnocení
1x

Pařížská šlehačka je český fenomén, který je pomyslnou korunou mnoha tradičních dortů a zákusků. Neobejde se bez ní například oblíbený Harlekýn nebo kubánský dort, ale lze ji použít na zmrzlinové poháry nebo cupcaky. A samozřejmě bez něj neuděláte dort pařížský.

1 porce
20 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Smetanu dejte do rendlíku a přisypte cukr. Do směsi prosijte přes jemné síto kakaový prášek. Promíchejte metličkou a za stálého šlehání přiveďte směs k varu. Jakmile je směs převařená a zcela hladká, odstavte ji z ohně a přes jemné síto ji přeceďte do misky. Dejte do lednice vychladit do druhého dne.
  2. Vychlazenou šlehačku vyšlehejte do požadované konzistence, převařená smetana se šlehá velmi rychle a jednoduše. Přendejte ji do zdobicího sáčku a použijte ke zdobení dezertů.

PRIMA TIPY:

  • Do pařížské šlehačky můžete použít klasické holandské kakao, ale lze použít i černé práškové kakao, šlehačka pak bude mít tmavší barvu.
  • Pro lepší chuť můžete do horké šlehačky s kakaem vmíchat navíc 50 g nakrájené tmavé čokolády a nechat ji před zchlazením úplně rozpustit. Výsledná šlehačka bude mít čokoládovější chuť. Do krému lze také přidat špetku mleté skořice.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Prima FRESH


Přečtěte si také

Recepty