reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Naked cake s vanilkovým krémem
Autor: Cherries On Top Naked cake s vanilkovým krémem

Naked cake s vanilkovým krémem

Hodnoceno: 0x
Zaprvé, vypadá krásně. A za druhé, je fakt šíleně dobrý. Recept na piškot je trochu složitější, neb je od Pierra Hermé. Mě však nikdy nezklamal, nepropadl se, nesrazil, vždycky se povedl a chuťově je určitě nejlepší, co jsem kdy jedla. Budete potřebovat cukrářský teploměr.
nad 2 hodiny
1 dort porce

reklama

Suroviny (1 dort porce)

Piškotový korpus:

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C. Dortovou rozevírací formu vymažte máslem a vysypte moukou.
  2. Máslo nechte rozpustit a odstavte, aby vychladlo. Nad vodní lázní šlehejte ručním šlehačem v míse vejce s cukrem do té doby, než dosáhnou teploty 55 až 60 °C, a odstavte. Směs přendejte do mísy robota a nebo pokračujte ručním šlehačem. Šlehejte na nejvyšší otáčky do té doby, dokud pěna neztrojnásobí svůj objem a nezchladne. Dvě lžíce vaječné pěny vmíchejte do rozpuštěného másla. Mouku prosejte na pěnu a lehce promíchejte, přidejte máslovou směs a stěrkou míchejte, dokud nebude těsto hladké. Moc s ním ale nepracujte, míchejte opatrně a krátce, mohlo by se zdrcnout! Přesuňte do připravené formy a pečte cca půl hodiny, dokud zapíchnutá špejle nevyjde suchá. Nechte úplně vychladnout.
  3. Podélně rozpulte vanilkový lusk a vyškrábejte dřeň do mléka. Mléko i s luskem a cukrem přiveďte k varu. Mezitím důkladně prošlehejte žloutky, mouku a škrob. Jakmile mléko začne vařit, odstavte z plotny a vyndejte lusk. Mléko přilévejte za stálého šlehání ke žloutkům. Žloutkovou směs přilijte zpět do kastrůlku s mlékem a vraťte nad oheň. Za stálého míchání přiveďte k varu, dokud krém nezhoustne. Přendejte do misky a okamžitě na povrch připlácněte potravinářskou fólii, aby se neutvořil škraloup. Nechte úplně vychladnout.
  4. Do vychladlého vanilkového krému přimíchejte mascarpone. Pokud používáte šlehač, dávejte pozor, mascarpone po delším šlehání ztrácí pevnost a sráží se, proto doporučujeme pracovat ručně stěrkou.
  5. Vychladlý korpus dvakrát prokrojte, abyste měli tři stejné pláty těsta. Krém rozdělte na polovinu a z každé poloviny tak dvě až tři lžíce krému dejte stranou. Formu, ve které jste pekli piškot, umyjte a osušte. Vložte do ní spodní plát piškotu, navrstvěte první polovinu krému. Přiklopte prostředním plátem, pokryjte druhou polovinou krému. Nasaďte vrchní plát a potřete zbylým krémem, který jste si předtím dali stranou. Dejte aspoň na tři hodiny vychladit do lednice.
  6. Před podáváním vyndejte z formy a ozdobte ovocem.

Naked cake s vanilkovým krémem Foto:

Naked cake s vanilkovým krémem, foto: Cherries On Top

cherries on topTřešinka na dortu...

Bára K. je autorkou relativně mladého blogu CherriesOnTop.blogspot.com. Vášeň pro pečení ji chytla už ve dvanácti letech, kdy se bez bázně vrhla na pečení vánočního cukroví, a o pár let později začala psát svůj první blog.

Nyní se jako osmnáctiletá věnuje pečení na zakázku, fotografování a hudbě, studuje klavír a flétnu na hudebním gymnáziu. Ve volném čase píše recenze jídel z pražských restaurací.

reklama