Marcela Chadžijská

Marcela má 74 let, vystudovala průmyslovou školu a psychoterapeutickou fakultu. Pracovala v administrativě, jako kreslička, projektantka, revizní technička, inspektorka technických zařízení.

Dále jako OSVČ manažerka velkoobchodu ovoce a zeleniny. Také jako kosmetička, masérka – reflexní terapeutka, lektorka, léčitelka, mistr – učitel Reiki a velmistr Hadžiki. Také je spisovatelka. Nyní je v důchodu a příležitostně pracuje jako lektor a mentor. Její manžel Boris byl Bulhar, byl to velmi charismatický a přátelský člověk. Společně strávili 50 let a nyní je to skoro sedm let, co odešel. Po mrtvici byl dva roky nepohyblivý, ale byl trpělivý a pro Marcelu byla radost o něj pečovat. Má jednu dceru Markétu, která bydlí nedaleko s rodinou. Marcela v životě hodně cestovala, organizovala a lektorovala pobyty se zaměřením na rozvoj osobnosti. Vše, čím byla, byla ráda.

Do tohoto speciálu se nechala trošku přemlouvat – vzhledem ke svému věku. V pořadu již účinkovala v roce 2018 a ví, že je to trochu náročné, ale nutkání bylo silnější. Marcela miluje výzvy. Několikrát účinkovala v regionálních pořadech a v České televizi. V roce 2018 byla v pořadu Prostřeno! a také točila pořad Vychytávky Ládi Hrušky. Pokud vy vyhrála, tak by peníze použila na hezký pobyt s rodinou. Toto menu si vybrala, protože je to odlehčené, zdravé a netradiční pojetí hybridní kuchyně s orientálními a balkánskými prvky. Jako zábavu si pro své hosty připraví zábavný workshop – autorská metoda Stop Start na bleskové zvládání stresu.

Charakter:Sama o sobě tvrdí, že je typický Vodnář. Je éterická, originální, odvážný experimentátor. Je ochránce slabých. Je přímá, flexibilní a má ráda lidi. Rychle se rozhoduje a ráda se dělí o vše, co zná.

Zájmy:Jejím největším koníčkem byla alternativní medicína, sdružování lidí, tvůrčí činnost, a především psaní do časopisů, novin, skript a publikací. Vydala pět knih. Dále ráda studuje Kabalu a bytovou architekturu.

Vztah k vaření:Čím dál tím víc vaří s láskou. Zejména pokud má pro koho. Na kurzech, které pořádala pro kurzisty, musela připravovat rychlá a dobrá jídla. Všichni se na její jídla těšili a to byl pro ni nejlepší podnět zamilovat se do toho, co člověk dělá.

Chutě:Mezi její oblíbená jídla patří kachní prsa s červeným zelím, perkelt. Žádnou alergii na potraviny nemá.

Nesnáší:Nejí jídla, která jsou hodně cítit rybinou, a škeble. Nejí kozí výrobky.

Motto:V životě se řídí mottem: „Amatéři soupeří, profesionálové spolupracují.“

Očekávání:Těší se na nové a zajímavé lidi, se kterými se seznámí. Těší se i na štáb. Má ráda natáčení.

Soutěžní menu:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty