David Pelíšek

David v současné době pracuje jako učitel v mateřské, základní a střední škole pro sluchově postižené v Olomouci

Střední školu studoval na lesnické škole v Hranicích na Moravě. Poté pokračoval v magisterském studiu na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v oboru aplikovaná tělesná výchova. Během studia byl rok na Univerzitě ve španělské La Coruni. Po studiu cestoval a pracoval v zahraničí. Pracoval v Kanadě v Národním parku Banff, kde se věnoval práci kolem hotelu. Poté byl rok a půl ve Švýcarsku, kde pracoval jako portýr v historickém hotelu v horách. Pochází z vesnice kousek od Olomouce. Poslední tři roky byl převážně v zahraničí. Nyní bydlí s přítelkyní Petrou v bytě v Olomouc, kde žijí společně asi půl roku. Pár s přítelkyní tvoří asi rok. Do pořadu se přihlásil sám, protože ho láká nová zkušenost a možná výhra. Pokud by se mu podařilo vyhrát, tak by pořídil něco do domácnosti, vzal by přítelkyni na výlet a část by rozdělil mezi ostatní soutěžící. Jako zábavu si pro své hosty připraví výrobu malého dárkového předmětu. Tato jídla si vybral, protože jsou klasická a měl by je stihnout připravit v daném čase.

Charakter: Sám si o sobě myslí, že je vyrovnaný, stabilní a klidný. Je velmi komunikativní a má rád společnost

Zájmy: David miluje cestování, rybaření a přírodu. Moc rád vaří pro sebe a své blízké. Ve volném čase se hodně věnuje sportu – závodně dělá atletiku, konkrétně vytrvalostní běh – a hodně se mu daří. V letošním roce skončil na pátém místě na mistrovství ČR v půlmaratonu a na třetím místě v běhu do vrchu. Zároveň se kvalifikoval na mistrovství světa v horském maratonu v Lanzarote, ale tuto akci pro letošní rok zrušili. Také má startovat na finále Golden Trail Series na Azorských ostrovech.

Vztah k vaření: Vařit umí již od mládí a nejvíc ho to baví pro své okolí. Hodně se naučil vařit v zahraničí, kde žil, a nejvíc se toho naučil ve Španělsku, kde vařil téměř každý den.

Chutě: Nejraději připravuje španělská jídla, jako jsou mořské plody, chobotnice, paella a další. Baví ho vařit z masa.

Nesnáší: Nerad vaří omáčky a nemá rád švýcarskou kuchyni.

Motto: V životě se řídí mottem: „Sbírej zážitky, a ne věci.“

Očekávání: Těší se na nové lidi, které pozná, a na ochutnání nových jídel.

Soutěžní menu:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty