Chutné a veselé Vánoce aneb dárky pro gurmány zvládnete i na poslední chvíli

Jídlo a spol. je univerzální dárek. Jen málo lidí totiž bere jídlo pouze jako nutnost, většina si jídlo užívá, ať už si ho uvaří sami, zajdou k mamince na svíčkovou, nebo si dají steak v restauraci. A stejně tak je potěší i jedlé dárky!

Ne nadarmo se říká, když nevíš, co koupit za dárek, daruj něco na zub. Záleží jen na vás, jestli jedlý dárek vlastnoručně vyrobíte nebo prostě koupíte v obchodě. V tom případě volte více exkluzivní zboží, které si obdarovaný moc často nedopřeje – čokoládové pralinky, výběrovou kávu, lanýžový olej nebo humra v konzervě… Můžete sestavit i balíček třeba italských dobrot – sýry, salámky, olivy a víno. Ve velkých městech není problém takové lahůdky sehnat, ale využít můžete i nákupy na internetu nebo zajděte do lahůdkových koutů ve velkých supermarketech.

Naopak domácí jedlé dárky potěší hlavně tím, že jste jim věnovali čas – skvělé jsou naložené sýry nebo utopence, domácí sušenky a karamelky, likéry, paštiky i čatní… V tomto případě je důležité hezké zdobení a osobní věnování třeba i s ručně psaným receptem.

Pro ty, co nejen rádi jí, ale i vaří, máte možnost vybírat dárky i v kuchyňských potřebách a designových obchodech. Kvalitní litinová pánev, nový nůž nebo speciální sklenice na fermentování… Věci do kuchyně jsou vítaným dárkem, jen je potřeba aspoň trochu vědět, co obdarovaný potřebuje a po čem touží. A pokud si nejste jistí, darujte mu kuchařku. Dnes je jich v nabídce nepřeberné množství, na své si přijdou milovníci exotických kuchyní i zdravého vaření, knihy s recepty vydávají i známí kuchaři nebo foodblogerky a inspirace nikdy není dost.

Pro gurmány můžete vybrat voucher na degustační večeři v dobré restauraci, studenti zase ocení nabitou kartu do kavárenského řetězce a pro nadšené amatérské kuchaře se nabízí jako dárek kurz vaření.

A pro fajnšmekry tu máme tip na jeden speciální zážitek. Tour de bar s George Němcem vás provede zákoutími kultovních pražských barů, ochutnáte signature drinky a dozvíte se spoustu zajímavostí z barového světa.

PŘIPRAVILA KLÁRA MCIHALOVÁ

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty