Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kuře na pomerančích a zázvoru

2 porce
do 1 hodiny
Kuře na pomerančích a zázvoru
Kuře na pomerančích a zázvoru Autor: Sweet pixel blog
Dnes variace na kuřecí maso. Pomeranč a zázvor se k sobě hodí náramně a s kuřecím stehýnkem tvoří neodolatelnou kombinaci. K tomu jako příloha zázvorové brambory a luxusní jídlo je na stole...
Reklama

Suroviny (2 porce)

na kuře:

na brambory:

Reklama

Postup

  1. Do mísy nastrouhejte kůru z jednoho pomeranče a vymačkejte šťávu z půlky pomeranče. Zázvor oloupejte, na jemno nastrouhejte a přidejte k pomerančové šťávě.
  2. Do mísy dejte stehna, přidejte med a podle chuti opepřete. Kuře marinádou potřete a dejte přes noc uležet do lednice.
  3. Do zapékací mísy dejte maso s marinádou, podlejte trochou vody, přidejte olej a pečte 50 minut v předehřáté troubě na 180 ˚C.
  4. Brambory rozkrojte na čtvrtiny a uvařte doměkka. Brambory nesmí být rozvařené, lépe je ponechat trošku tvrdší.
  5. Na pánvi rozehřejte olej, přidejte scezené brambory, koření, najemno nakrájený zázvor a vymačkejte limetku. Vše společně orestujte dozlatova.
Reklama

Kuře na pomerančích a zázvoru Foto: Sweet pixel blog

Kuře na pomerančích a zázvoru Foto: Sweet pixel blog

Kuře na pomerančích a zázvoru. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky, a cvak, cvak ... a nakonec když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla a já pojídám výsledný produkt mého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama