zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dušené slávky ve voňavém kokosovém vývaru
Autor: Just Spice Dušené slávky ve voňavém kokosovém vývaru

Dušené slávky ve voňavém kokosovém vývaru

Hodnoceno: 0x
Vyzkoušejte tentokrát připravit slávky podle vietnamského receptu. Slávky v kokosovém vývaru vás určitě nezklamou, spolehlivě provoní celý byt . A jako všechny mušle, hotové jsou za chvíli.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Na salát smíchejte všechny přísady, přikryjte a odložte do lednice.
  2. V hmoždíři podrťte na pastu citronovou trávu, koriandrové kořeny, česnek, šalotku, pepř, kurkumu a 1/2 lžičky soli.
  3. Rozehřejte olej v pánvi na střední teplotu, přidejte pastu a smažte 3 minuty, než se rozvoní. Ztlumte, přidejte kokosovou smetanu, kokosové mléko a rybí omáčku. Pomalu vařte za občasného míchání 10 minut. Přidejte mušle, přiklopte a vařte 5 minut.
  4. Rozdělte mušle do 4 misek, posypte bylinkovým salátem a podávejte s dílky limetek, rýží, arašídy a smaženou šalotkou.

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

reklama