reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Tři druhy sůloví
Autor: prima Tři druhy sůloví

Tři druhy sůloví aneb slané cukroví

Hodnoceno: 5x
Nejste na sladké? Vyzkoušejte na Vánoce upéct slané cukroví :) Máme pro vás recepty na linecké s uherákem, parmazánové rohlíčky a burákové pracny. A to vše z jednoho těsta!
do 1,5 hodiny

reklama

reklama

Suroviny

Těsto:

Postup

  1. Z mouky, másla, žloutků, smetany a soli vypracujte hladké těsto. (Práci vám usnadní elektrický hnětač.) Zabalte ho do fólie a dejte na hodinu odpočívat do chladničky. Pak těsto rozdělte na tři díly. Ty, se kterými právě nepracujete, uložte zpátky do chladu.
  2. Začněte „lineckým“. Díl těsta rozválejte na 3 milimetry silný plát a vykrajujte z něj kolečka. Polovinu z nich nechte „plnou“, do ostatních vykrojte střed, jako když se peče linecké cukroví. Spodní kolečka potřete rozšlehaným vejcem a položte na ně po kolečku salámu s o něco menším průměrem.
  3. Kolečka, která přijdou navrch, potřete na jedné straně rozšlehaným vajíčkem a „přilepte“ na salám. Potřete je i shora a skládejte je na plech vyložený pečicím papírem. Pečte je asi 16 minut v troubě rozehřáté na 180 °C.
  4. Mezitím je čas na rohlíčky. Do druhé třetiny těsta zapracujte parmazán a tvarujte rohlíčky, podobné těm vanilkovým. Pečte je na pečicím papíře, ale nečekejte, až dostanou zlatavou barvu. Ničím je nepotíráte, a tak těsto zůstane bledé. Asi po 16 minutách by měly být konečky rohlíčků mírně béžové, v tu chvíli musí z trouby ven. Nechte je 10 minut chladnout, potom nasypejte do mističky uzenou papriku (stačí i obyčejná sladká). S každým rohlíčkem zvlášť v ní zlehka zatočte, aby dostal „stínování“.
  5. Z poslední části těsta připravte burákové pracny. Do těsta zapracujte rozsekané buráky a sladkou i pálivou papriku. Pak kousky těsta vmáčkněte do formiček na pracny – nemusíte je vymazávat. Pečte je asi 20 minut při teplotě 160 °C. Ještě horké pracny vyklepněte z formiček. Můžete je také obalit v parmazánu.

Tři druhy sůloví  Foto:

Tři druhy sůloví                                                                                                         Foto: Prima

reklama