zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vrtulky s bylinkovou omáčkou a ořechy
Autor: Italská pasta nejen těstoviny Vrtulky s bylinkovou omáčkou a ořechy

Vrtulky s bylinkovou omáčkou a ořechy

Hodnoceno: 0x
Trofie, malé těstovinové spirálky, mini fussili, jsou ligurskou specialitou a nikde jinde se s nimi nesetkáte. Ligurie leží na severu Itálie, kde připravují vynikajicí omáčky z bylinek, především bazalky, a vlašských ořechů.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Trofie nasypte do velkého hrnce osolené vroucí vody a vařte je 12–14 minut (ano, je to dlouhá doba), dokud nebudou al dente. (Čerstvé trofie budou hotové dřív, asi za 4–5 minut.)
  2. Mezitím v hmoždíři roztlučte na krémovou kaši vlašské ořechy, bylinky, sůl a česnek. Přidejte olej a 60 g pecorina, vznikne vynikajicí omáčka.
  3. Sceďte těstoviny, dejte si stranou pár lžic vody, ve které se vařily, a těstoviny vložte do omáčky. Omáčku lehce prohřejte (nevařte), přidejte do ní vodu z těstovin. Posypte zbylým pecorinem a několika bazalkovými lístky.
  4. Prima tip: Můžete použít těstoviny trenette, které vypadají jako linguine. Vlašské ořechy můžete nahradit opraženými lískovými oříšky.

Vrtulky s bylinkovou omáčkou a ořechy  Foto:

Vrtulky s bylinkovou omáčkou a ořechy, foto: Italská pasta – nejen těstoviny

Italská pasta nejen těstoviny Foto:

Italská pasta – nejen těstoviny

Antonio Carluccio

Na začátku tento guru italské kuchyně čtenáře seznámí s různými druhy těstovin a vysvětlí, jak k nim vybrat správnou omáčku. Přípravu čerstvých těstovin naučí krok za krokem.

Představí variace na oblíbenou klasiku, vynikající regionální speciality a vše, co potřebuje kuchař, aby z těstovin vykouzlil dokonalý pokrm.

Na závěr v knize představí i nezvyklé chuťovky a dezerty z těstovin.

Vydalo nakladatelství IKAR

reklama