zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Steak ze pštrosa s omáčkou z vína shiraz
Autor: Hermína / Prima Steak ze pštrosa s omáčkou z vína shiraz

VIDEO: Steak z pštrosa s omáčkou z vína shiraz

Hodnoceno: 0x
Pštrosí maso je trochu exotika, ale když budete postupovat podle videoreceptu Zdeňka Pohlreicha, tak nemůžete udělat chybu.
do 1 hodiny

Vařte spolu se šéfem:

reklama

Postup

  1. Pánev vložte na gril, pokapejte olivovým a rostlinným olejem a orestujte nakrájený česnek, celer, mrkev a červenou cibuli. Gril zavřete a nechte podusit. Po chvíli přidejte cherry rajčata, potom promíchejte a zalijte vínem. Na závěr dochuťte chilli papričkou a nakrájenou oranžovou paprikou.
  2. Steaky opepřete a osolte a potřete trochou oleje. Vložte na gril a opečte z obou stran tak, aby maso bylo středně propečené. Pak vložte do alobalu, posypte bylinkami, zabalte a nechte chvíli odpočinout.
  3. Směs se zeleninou přelijte do kastrůlku a přilijte vypečenou šťávu z masa, která zůstala v alobalu. Pak maso nakrájejte, nandejte na talíř a podávejte s upečenou zeleninou.

Steak ze pštrosa s omáčkou z vína shiraz Foto:

Steak ze pštrosa s omáčkou z vína shiraz Foto: Steak ze pštrosa s omáčkou z vína shiraz; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama