reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Velikonoční mrkvový dort
Autor: archiv Hera Velikonoční mrkvový dort

Velikonoční mrkvový dort

Hodnoceno: 1x
Na velikonoční stůl se hodí mít připravený sladký moučník. Vsaďte na klasický mazanec či beránka nebo zkuste efektní mrkvový dort s veselým tematickým zdobením.
do 2 hodin
1 dort porce

reklama

reklama

Postup

  1. Vymažte dortovou formu.
  2. Ve velké míse smíchejte rozpuštěné máslo nebo heru, vajíčka, vanilkový extrakt a třtinový cukr. Přidejte nahrubo nastrouhanou mrkev, pak mouku, prášek do pečiva a koření a pořádně promíchejte.
  3. Směs přendejte do připravené formy a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů 55 minut, aby byl korpus na dotek pružný. Zkontrolujte pomocí špejle, po propíchnutí špejlí musí zůstat špejle suchá. Pak nechte korpus vychladnout.
  4. Na polevu vyšlehejte máslo nebo heru spolu s krémovým sýrem, přidejte moučkový cukr a dobře promíchejte. Směsí pomažte korpus a navrch dejte nasekané pistácie.
  5. Z fondánu si připrevte ozdobičky – zadeček a tlapky zajíčka – a z pomerančové kůry a pažitky vršky mrkviček, a dort jimi ozdobte.

Velikonoční mrkvový dort  Foto:

Velikonoční mrkvový dort  Foto: Velikonoční mrkvový dort; foto: archiv Hera

reklama

reklama