reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Tempura
Autor: Tak vařím já Tempura

Tempura se zeleninou a krevetami

Hodnoceno: 0x
Čerstvá zelenina a krevety protažené v řídkém těstíčku získají smažením výbornou chuť a výtečný křupavý kabátek. Je to skvělá chuťovka na párty nebo k posezení nad dobrým vínem.
do 30 minut
2-4 porce

reklama

Postup

  1. Všechnu zeleninu nakrájejte na co nejtenčí plátky.
  2. Ve velké míse připravte těstíčko. Do menšího množství mouky přidejte žloutky a minerálku, pak přisypte zbývající mouku. Těstíčko by mělo mít konzistenci smetany.
  3. Zeleninu, krevety a bazalkové lístky namáčejte do těstíčka a ihned smažte ve vyšší vrstvě rozpáleného oleje z každé strany asi dvě minuty. Pak nechte okapat na papírové utěrce a dejte do mírně vyhřáté trouby, aby tempura zůstala teplá.
  4. Servírujte s limetou, citronem nebo dipy.

Prima tip: Smažte vždy jen pár kousků najednou, protože jinak se olej zchladí a nevytvoří se křupavý obal. Pozor! Olej je velmi horký a prská! Těstíčko by nemělo stát dlouho, stejně tak dobu od smažení po servírování se snažte co nejvíce zkrátit. Čas zkrátíte, když budete pracovat na dvou pánvích najednou. Ideální doba stání na teple je tak tři až pět minut, ale zaručujeme, že tak dlouho to nikdo ze strávníků stejně nevydrží :) Výborným dipem k namáčení je třeba sladká chilli omáčka nebo sojová omáčka smíchaná s sherry a cukrem.

Tempura  Foto: Tak vařím já

Tempura , Foto: Tak vařím já

 

Hrubešová - Tak vařím já

Tak vařím já

125 receptů pro vytížené ženy

Úspěšná česká herečka Markéta Hrubešová, nyní známá z televizních obrazovek i jako zdatná kuchařka, představuje své recepty. Z dědictví po babičce a z dalších zdrojů převzala tradiční postupy, avšak snaží se českou i středomořskou kuchyni servírovat v lehké a stravitelné podobě.

Pro moderní a zaměstnanou ženu, která potřebuje nasytit hladové krky během krátké doby, rovněž autorka vybrala ta jídla, jejichž příprava je časově nenáročná.

Názorná publikace s více než 200 fotografiemi Davida Krause.

reklama